Obiektywnie śląskie to konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku. Co roku stawiamy przed uczestnikami inne zadanie tematyczne. Hasłem tegorocznej VIII edycji konkursu jest: ŚLĄSK&ZABAWA. Prace: fotoreportaże (od 3 do 7 zdjęć), fotokasty i krótkie filmy (2 min) można przesyłać od 3.07. do 15.09.2017 r. Najlepsze prace tegorocznej edycji wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury jak: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens, Antoni Cygan oraz Joanna Wnuk Nazarowa.

REKLAMA

Można również głosować na swoje ulubione prace poprzez stronę internetową i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności. Finał konkursu odbędzie się w NOSPR-ze 20.10.2017 r.

Odniesienie do tematu „zabawy” organizatorzy interpretują szeroko: jako umiejętność świętowania Ślązaków, cieszenia się z życia i radowania, również wspólnego mimo trudów życia oraz pracy. Organizatorom zależy na tym, by uczestnicy konkursu pokazali również współcześnie rozumiane pojęcia zabawy, niekoniecznie tylko biesiad itp., a także odnieśli się w swoich pracach do tematu: radości, szczęścia, uśmiechu.

Więcej informacji na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl.

W poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie otrzymała jaworznianka Magdalena Hałas, której cykl  “Portrety pełne dźwięku” został doceniony przez jury.

Oto fotoreportaż:

Fot. Magdalena Hałas

- REKLAMA - Zewnętrzne linki