Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło przyjmowanie wniosków na mieszkania do nowego bloku budowanego w pawilonie “Słoneczna”, a właśnie wstrzymano prace budowlane.

REKLAMA

Okazało się, że będą konieczne dodatkowe badania geotechniczne. Bowiem pod wyburzoną częścią pawilonu wykonawca napotkał problemy ze stabilnością gruntu. W tym przypadku musi zostać zastosowana metoda wzmacniania gruntu polegająca na palowaniu. Konstruktor budynku zalecił palowanie metodą CFA, tj. wiercenia otworów i wypełnianie betonem, bezpośrednio pod płytą fundamentową.

Przygotowania do realizacji tego etapu są w trakcie, zaś prace budowlane powinny zostać wznowione jeszcze w tym miesiącu. – Na chwilę obecną główny wykonawca inwestycji firma Riser sp. z o.o. prowadzi negocjacje z kilkoma potencjalnymi podwykonawcami dodatkowych robót. Szacujemy, że koszt inwestycji zwiększy się o niecałe 2 procent. Zgodnie ze złożonym do Banku Gospodarstwa Krajowego wnioskiem o wsparcie finansowe budowy mieszkań, termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na III kw. 2018 roku. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia w dotrzymaniu tego terminu – informuje prezes JTBS Janusz Łach.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki