Posprzątali zaniedbany pomnik na Osiedlu Stałym

Jaworznicka Inicjatywa Narodowa odpowiedziała na apel mieszkańca w sprawie zaniedbanego pomnika ofiar hitleryzmu na Osiedlu Stałym. Działacze JIN w środę posprzątali teren wokół pomnika, usunęli stare znicze oraz trawę wrastając w płytki chodnika.

Przypomnijmy, w liście do naszej redakcji mieszkaniec zwrócił uwagę, że pomnik został zapomniany przez służby odpowiedzialne za utrzymania pomników i miejsc pamięci. Pomnik jest zbiorową mogiłą 42 więźniów podobozu KL Auschwitz-Birkenau, zamordowanych przez hitlerowców 17 stycznia 1945 roku. Pomnik został wykonany w 1967 roku przez załogę KWK Komuna Paryska.

ZOBACZ TAKŻE: List do redakcji – Zapomniany pomnik

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych na nasze pytanie, kiedy teren wokół pomnika zostanie posprzątany, odpowiedział, że nastąpi to, gdy zakończą się wszystkie formalności przetargowe i MZNK podpisze umowę z wykonawcą.

Członkowie Jaworznickiej Inicjatywy nie czekali i wzięli sprawy w swoje ręce. To nie pierwszy raz, kiedy dbają o miejsca pamięci w naszym mieście.

Członkowie zapowiadają również, że odpowiedzą na każdy apel mieszkańców i pomogą w trosce o miejsca związane z historią i pamięcią w Jaworzna.

Postawa Jaworznickiej Inicjatywy Narodowej jest budująca i pokazuje, że w Jaworznie są osoby, dla których ważny jest patriotyzm i upamiętnienie lokalnych bohaterów, miejsc i wydarzeń.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ