Akademia Boksu Roberta Gortata podczas wakacji nie myśli o odpoczynku. Za nami starty Kacpra Martyki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a w planach występ Konrada Białasa w Niemczech. O tym co dzieje się w klubie podczas wakacji rozmawiamy z trenerem Robertem Gortatem.

REKLAMA

Paweł Jędrusik: Robert zacznijmy od tego co działo się ostatnio w klubie, czyli od sukcesu Kacpra Martyki, który zajął drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Robert Gortat: Na olimpiadę jechaliśmy z ambicjami na medal. Kacper wypadł bardzo dobrze na turniejach na Śląsku, jak również w meczach z Białymstokiem i Małopolską więc liczyliśmy na to, że jego start będzie udany. Mieliśmy jednak świadomość, że wystartują tam przeciwnicy na dobrym poziomie – ze Szczecina, Wrocławia, Gdańska i Łodzi. Kacper jednak potwierdził, że posiada spory talent i ciężką pracą może osiągnąć wiele sukcesów. Na pewno jesteśmy zadowoleni ze srebrnego medalu, ale będziemy pracować dalej, aby te wyniki były z roku na rok coraz lepsze. Warunki fizyczne oraz zaangażowanie w treningi Kacpra pozwalają myśleć, że jest to materiał na dobrego boksera.

Paweł Jędrusik: Wiem też, że Konrad Białas przygotowuje się do startu w Brandenburgii. Może kilka słów o tym występie, bo wiem, że tuż po przeprowadzeniu tego wywiadu udajecie się na zgrupowanie kadry Polski.

Robert Gortat: Konrad jest już stałym gościem zgrupowań kadry Polski. Dzisiaj (poniedziałek – przyp. red. – wtedy był przeprowadzany wywiad) udajemy się na zgrupowanie kadry do Szczecina, a prosto stamtąd jedziemy na turniej do Frankfurtu, który jest kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się na przełomie października i listopada. Mam nadzieję, że do tego czasu Konrad będzie w jak najlepszej dyspozycji i udowodni na mistrzostwach swoją klasę.

Paweł Jędrusik: Co dzieje się w klubie przez wakacje?

Robert Gortat: W czasie wakacji sala jest cały czas otwarta dla dzieci, które wspólnie trenują z zawodnikami, co ich mobilizuje. Mogą także wspólnie rozmawiać i cieszyć się treningami. 12 sierpnia wyjeżdżamy na obóz do Korbielowa, gdzie jadą dzieci oraz zawodnicy, którzy kandydują do debiutów w drugiej połowie roku. Pojadą także dziewczynki z Dominiką na czele, która jest już po pierwszym starcie w silnym turnieju w słowackim Klinie. Bardzo cieszy mnie coraz większa frekwencja na treningach, bardzo dobrze pracuje nam się z dziećmi i młodzieżą. W naszej sali każdy jest mile widziany, więc zapraszamy na treningi.

Paweł Jędrusik: Jakie dalsze plany na wakacje? Co po wakacjach?

Robert Gortat: W wakacje wystartuje tylko Konrad, ale już po wakacjach grafik będzie bardzo mocno napięty. We wrześniu na sto procent wystartujemy w dwóch turniejach w Częstochowie i Gierałtowicach i myślę, że do tego dołożymy jeszcze jakiś inny start. Zależy mi na tym, aby moi zawodnicy jak najczęściej mieli okazję do zmierzenia się z rywalami w ringu, bo to przede wszystkim wpłynie na ich rozwój bokserski.

Dziękuję za rozmowę.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki