Pierwsze 3 z 22 zakontraktowanych autobusów elektrycznych trafiły już do siedziby Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

REKLAMA

Dwunastometrowe Solarisy to pojazdy w pełni niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone min. w klimatyzację, gniazda do ładowania urządzeń mobilnych, darmowy internet oraz wszystkie znane już z autobusów PKM systemy informacji pasażerskiej i sprzedaży biletów. Autobusy przejdą teraz niezbędne odbiory techniczne, jak również zostaną włączone do wszelkich użytkowanych w spółce systemów.

Źródło: PKM

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

5 KOMENTARZE

  1. Patrząc na wysoki poziom naszego jaworznickiego transportu z miłą chęcią przydałoby się połączenie z Krakowem. Patrząc na komfort jazdy naszymi autobusami i na to że wielu jaworznian dojeżdża do Krakowa takie połączenie byloby korzystne. Obecnie jesteśmy skazani tylo na prywatnych przewoźników ale jesli bilety miałaby być tańsze to myślę że wiele mieszkańców wolałaby kupić bilet PKM do Krakow i dać zarobić miastu 🙂

    Patrząc też na nasze historyczne powiązania z Krakowem takie połączenie autobusowe byłoby też sentymentalne 🙂

  2. Autobusiki, które posiada PKM, nie są przystosowane do kursów dalekobieżnych. Raczej na istniejących połączeniach do Katowic brakuje nam autobusików z takim udziałem miejsc siedzących, jaki jest w pojazdach prywatnych przewoźników.

  3. szkoda że bez klimatyzacji, w upalne dni kierowcy nie załączają klimy bo im się nie chce , ciekawe jakby jechała jego rodzina czy pozwoliłby żeby się pocili w tych konserwach o więziennych okienkach, nie życzę im żeby ktoś zasłabł , widać czym jeździ władza samorządowa oni w takich warunkach nie podróżują tylko na rowerach bo dla nich te ciasne drogi , nowe autobusy są szersze od ikarusów a nowe drogi zawężają do takiego stopnia że trzeba się zatrzymać przy mijaniu dwóch autobusów lub autobus i ciężarówka, znowu widać że inwestycje nie konsultują z kierowcami , wszystkie nowe drogi są zrobione dla rowerzystów a nie dla kierowców