Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich Stróżów Prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

REKLAMA

26.06.2017 r.
W nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali18-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę. Młody jaworznianin trafił do komendy, a środki narkotyczne zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

26.06.2017 r.
Nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia piwnicznego przy ulicy Partyzantów. Złodziej pokonał zabezpieczenia drzwi wejściowych i po wejściu do środka skradł rower marki Lazaro. Pokrzywdzony 66-letni mężczyzna straty oszacował na 700 złotych.

27.06.2017 r.
Policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Pożarowej 26-letniego jaworznianina, który metalowym narzędziem uszkodził dach zaparkowanego samochodu renault. Pijany sprawca został umieszczony w izbie wytrzeźwień. W tym przypadku 39-letnia właścicielka samochodu straty określiła na 600 złotych.

28.06.2017 r.
Do komendy policji zgłosił się 26-letni mieszkaniec Jaworzna, który poinformował dyżurnego o oszustwie. Mężczyzna przy pomocy portalu ogłoszeniowego „OLX.pl„ kupił za 170 złotych kamerkę internetową od osoby podającej się za Krzysztofa Ch. zam. we Włocławku, jednak towaru do chwili obecnej nie otrzymał. Czynności sprawdzające prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

28.06.2017 r.
Popołudniu na ulicy Węgrzyna patrol zatrzymał 41-letnią kobietę, która po pijanemu kierowała fiatem. Przeprowadzone badania alkomatem wskazało kierującej ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się także, iż kobieta na swoim koncie posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Sprawa trafi ponownie do sądu.

30.06.2017 r.
Nad ranem policjanci zatrzymali 4 młode osoby w wieku od 15 do 19 lat, które na ulicy Św. Jana pomalowały farbą elewację budynku. Straty w toku ustalania. O niewłaściwym zachowaniu chłopców powiadomiono ich rodziców. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

30.06.2017 r.
Zgłosiła 37-letnia kobieta, że jej ojciec wszczyna awantury i grozi jej pozbawieniem życia. Zgłaszająca stwierdziła także, że mężczyzna od około 10 lat znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Pijany sprawca awantury został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

01.07.2017 r.
Przed północą na ulicy Inwalidów Wojennych policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Jaworzna, który celowo zniszczył słupki oddzielające drogę od chodnika. Wandal uszkodził 6 betonowych słupków. Straty poniesione na szkodę spółdzielni mieszkaniowej są w trakcie ustalania.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki