Jacek Słaboń i Andrzej Piechota na podium Mistrzostw Policji w Tenisie Ziemnym

Po raz kolejny korty ziemne będzińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościły policyjnych sportowców, którzy stanęli w szranki Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Tenisie Ziemnym. Reaktywowane zawody, wpisane w kalendarz policyjnej spartakiady, zorganizowane zostały przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wśród najlepszych deblistów znaleźli się jaworzniccy policjanci, Jacek Słaboń i Andrzej Piechota.

REKLAMA

W piątek na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie rozegrane Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Tenisie Ziemnym organizowane w ramach Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej. W eliminacjach wystartowało 24 zawodników reprezentujących Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Szkołę Policji w Katowicach oraz komendy miejskie i powiatowe z garnizonu śląskiego. Komendę Miejską Policji w Jaworznie reprezentowali:  Michał Darkowski, Robert Filipowicz, Andrzej Piechota, Jacek Słaboń oraz Patryk Łaszcz.

Ponadto w zmaganiach sportowych wzięli udział, wraz ze swoimi dawnymi kolegami, emeryci policyjni. W finale reprezentujący Komendę Miejską Policji w Katowicach Mateusz Urbańczyk okazał się lepszy od Marcina Okrzesika, policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. W tegorocznych zmaganiach nie rozgrywano meczu o trzecie miejsce, które zostało przyznane obu tenisistom pokonanym w półfinałach. Na trzecim stopniu podium stanęli Grzegorz Patrzek ze Szkoły Policji w Katowicach oraz będziński policjant Mariusz Piórek. Wśród najlepszych deblistów znalazł się również będziński policjant Tomasz Klusa, który w parze z Andrzejem Skotnickim pokonał Konrada Janowskiego i Bartłomieja Stramka z Dąbrowy Górniczej. Na trzecim miejscu zakończyli zmagania Jacek Słaboń i Andrzej Piechota.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki