Fundacja “Mój Czas dla Seniora” żegna ks. Marka Gąsiorka

Ksiądz Marek Gąsiorek z Parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny od dwóch lat systematycznie odwiedza seniorów w Mini Centrum Integracji Fundacji „Mój czas dla Seniora” im. Wandy i Józefa. Wszystko zaczęło się od spotkania w czasie kolędy, na której nasi seniorzy opowiedzieli o swoich potrzebach, o tym, jak mało jest sytuacji, by porozmawiać.

REKLAMA

Podczas jednego spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej poruszyli problem braku czasu podczas spowiedzi, ponieważ ich zdaniem teraz odbywa się wszystko bardzo szybko. Brak zwykłych rozmów powoduje w nas chęć zdawania wielu pytań, które nas nurtują. Dlatego właśnie czas podarowany przez Ks. Marka dla seniorów jest nieoceniony. Dwa razy w miesiącu, w czwartki odwiedza nas i prowadzi zwykłe rozmowy. Czasem wspólnie poruszmy trudne tematy, wiele razy zastanawiamy się nad odpowiedzią, a spotkania te pokazują, że ksiądz to taki sam człowiek jak my. Poszukujemy również wspólnie odpowiedzi w sytuacjach życiowych, zastanawiamy się nad wieloma aspektami doczesności.

Ksiądz Marek w rozmowach z nami wiele raz prezentował dogmat na temat wiary chrześcijańskiej, jednak my często pytaliśmy, jak to jest z innymi wiarami, ponieważ nurtowało nas spojrzenie szerokie i obiektywne. Bardzo ceniliśmy usłyszane odpowiedzi, które głosił duszpasterz. Ponadto w naszych skromnych progach zagościła również schola prowadzona przez ks. Marka oraz z koncertem wystąpił zespół polecony przez księdza. W czasie tych spotkań dało się zauważyć jak wielkie zaangażowanie w prowadzenie tej scholki wkłada duchowny. Sam grał na gitarze, a to z kolei pokazywało, że ma dobry kontakt z dziećmi. Opowiadał nam o występach na konkursach, festynach z udziałem scholi. Możemy śmiało powiedzieć, że dla nas był to ksiądz z ludzkim podejściem, dobry towarzysz spotkań, umiejący budować zaufanie.

Dlatego w imieniu całej społeczności naszej fundacji chcemy serdecznie podziękować za te dwa wspólne lata. Był dla nas ksiądz jedną z nielicznych osób, które zagościły w naszych sercach na dłużej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałą posługę i życzymy wszystkiego, co najlepsze na nowej parafii w nowym miejscu.

Fundacja “Mój Czas dla Seniora”

- REKLAMA -Zewnętrzne linki