Byczyński rajd nordic walking – wystartowali, aby pomagać

Wystartowali po raz drugi – grupa Nord Walkers działająca w Byczynie zorganizowała po raz kolejny Wakacyjny Rajd Nordic Walking – łączyć przyjemność, dbanie o zdrowie z kwestą na rzecz malutkiej Hani.

REKLAMA

Wśród uczestników byczyńskiego rajdu nie mogło zabraknąć taty Hani, który wystartował z numerem jeden. Ucieszyła nas informacja, że mała Hania czuje się coraz lepiej, a jej tata nie krył wzruszenia, widząc ile osób stanęło na starcie rajdu, chcą w ten sposób wspomóc leczenie dziewczynki.

Przed startem Kinga Jończyk – trener grupy Nord Walkers – przekazała na ręce taty Hani koszulkę, nadają dziewczynce honorowe członkostwo w grupie.

Start rajdu został zaplanowany o godzinie 10.00 z boiska przed klubem Niko, a sympatycy kijków mieli do wyboru dwie trasy – krótszą na 7 km i dłuższą – 10-kilometrową. Na starcie stanęli młodzi i starsi, wszyscy w dobrym nastroju, gotowi do ćwiczeń.

Wśród osób, które zdecydowały się aktywnie spędzić sobotni poranek, byli prawdziwi weterani tego sportu oraz osoby, które po raz pierwszy miały okazję trzymać kijki w rękach. Dla jednych i drugich rajd był świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu oraz integracji.

Uczestnicy, po zarejestrowaniu się w biurze rajdu, wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, a następnie wyruszyli na trasę. Jak podkreślali, ten sport to sama przyjemność.

FOTOREPORTAŻ Z II BYCZYŃSKIEGO RAJDU NORDIC WALKInG ZOSTANIE OPUBLIKOWANY W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY “Co TYDZIEŃ” – ŚRODA 19 LIPCA.

Co tydzień Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki