XXI Konkurs Literacki o Złote Pióro

O oryginalnych personach pisał Witkacy, że to absolutnie „jedyności”. Takich też indywidualności szukaliśmy wśród laureatów tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna. Czy mili laureaci postrzegają siebie jako osoby niepowtarzalne, kreatywne i prawie idealne?

REKLAMA

Organizatorem konkursu jest jaworznicka Miejska Biblioteka Publiczna. Konkurs wyjątkowo się bibliotece udał i zapracował już na zasłużoną renomę.

Na tegoroczną edycję wpłynęło 289 prac, mowa zarówno o prozie, jak i o poezji. Młodzi twórcy ze szkół podstawowych nadesłali 123 prace, gimnazjaliści – 133 prace, ponad gimnazjaliści popisali się 33 pracami. Sześcioosobowe jury nagrodziło w każdej kategorii trzema miejscami i wyróżnieniami. O czym tym razem pisali młodzi twórcy, a co jury szczególnie w tych pracach mile zaskoczyło?

Wśród prac wielka różnorodność tematów, opowieści dla prostego człowieka, opowiadanie o kimś niespodziewanym, wypowiedź dla drogich ludożerców i odpowiedź na pytanie czy ta młodzież czyta jeszcze? Co zaabsorbowało młodych twórców, jak powstawały ich prace?

Wróćmy do Witkacego. Uważał, że mózgi tych oryginalnych „jedyności” wpływają na inne mózgi wywołując w nich pewne procesy. Życzymy laureatom, by wpływali na inne mózgi wywołując w nich jedynie ambitne procesy myślowe.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki