Oldboje Szczakowianki ostatnio notują świetna passę. Biało-Czerwoni weterani w ostatnich dniach wygrali dwa towarzyskie turnieje.

REKLAMA

Jaworznianie na początek letnich zmagań rywalizowali w zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Oprócz Szczakowianki w szranki stanęły trzy solidne ekipy: Zagłębia Dąbrowskiego, Sarmacji Będzin i Górnika Wojkowice. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, mecze trwały 2×16 minut. Weterani z Jaworzna od samego początku pokazywali, że są w wyśmienitej formie i będą groźni dla wszystkich rywali. Pierwszy mecz z Górnikiem Wojkowice okazał się najbardziej zacięty. Ostatecznie po dwóch trafieniach Grzegorza Stadlera i jednym Sławomira Wrony Biało-Czerwoni wygrali 3:2. Potem nieoczekiwanie wysoko 3:0 ograli faworyzowaną ekipę Zagłębia, by na koniec nie mieć litości dla gospodarzy z Będzina. Ostatecznie Jaworzniccy Drwale nie dali szans rywalom i z kompletem zwycięstw wywalczyli pierwsze miejsce. Biało-Czerwoni oprócz nagrody dla drużyny zgarnęli też indywidualne wyróżnienia. Statuetka dla najlepszego strzelca trafiła w ręce Grzegorza Stadler,a a najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrano Sławomira Wronę.

W ostatnią sobotę szczakowscy weterani raz jeszcze potwierdzili swoją wysoką formę i gładko wygrali turniej organizowany w pobliskim Miechowie. Już na dzień dobry weterani rozbili gospodarzy aż 7:3, a potem nie zwalniali tempa i ostatecznie sięgnęli po końcową wygraną w całej imprezie. Na dodatek królem strzelców turnieju z aż 9 bramkami na koncie został Sebastian Hendel.

Wyniki Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Będzina

Sarmacja Będzin – Zagłębie Dąbrowskie 0:2

Szczakowianka Jaworzno – Górnik Wojkowice 3:2 (Stadler x2, Wrona)y

Zagłębie Dąbrowskie – Szczakowianka Jaworzno 0:3 (Stadler, Jarosz, Wrona)

Górnik Wojkowice – Sarmacja Będzin 0:1

Zagłębie Dąbrowskie – Górnik Wojkowice 2:2

Sarmacja Będzin – Szczakowianka Jaworzno 1:3 (Piekarczyk, Wrona, Jarosz)

Tabela:

1. Szczakowianka Jaworzno 3 9 9:3

2. Zagłębie Dąbrowskie 3 4 4:5

3. Sarmacja Będzin 3 3 2:5

4. Górnik Wojkowice 3 1 4:6

Najlepszy zawodnik: Sławomir Wrona (Szczakowianka)

Najlepszy strzelec: Grzegorz Stadler (Szczakowianka)

Najlepszy bramkarz: Paweł Kura (Sarmacja)

Skład Szczakowianki: Paweł Jamróz, Sebastian Nowak, Krzysztof Urban, Piotr Jarosz, Stanisław Mielewczyk, Sławomir Grodzki, Grzegorz Stadler, Krzysztof Tokarski, Sławomir Wrona, Paweł Wróbel, Tomasz Piekarczyk, Bogdan Paluch

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki