Tradycja UTW, czyli jajecznica z pokrzywą

Od trzech lat słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku świętują zakończenie roku akademickiego w wyjątkowy sposób. W GEOsferze seniorzy przypominają o dawnej tradycji i wspólnie smażą na ognisku jajecznicę z pokrzywami.

REKLAMA

Jest to zwyczaj powoli odchodzący w niepamięć. A takie imprezy mają na celu kultywowanie tradycji, którą seniorzy pamiętają z rodzinnych domów. Jajecznicę przygotowano na bogato, z boczkiem, cebulą, kiełbasą na smalcu i ze składnikiem, który czyni to proste danie właśnie wyjątkowym – czyli z pokrzywą.

Spotkanie integracyjne w Geosferze jest także okazją do podsumowania roku akademickiego, a był on bardzo aktywny dla seniorów. Nasi seniorzy zdecydowanie zaprzeczają stereotypowi starszej osoby spędzającej czas wyłącznie w domu przed telewizorem. Rozpiera ich energia i pełni werwy biorą udział w licznych wyjazdach, wycieczkach i przygotowanych atrakcjach. Stawiają sobie za cel aktywne spędzanie czasu, którego mają teraz sporo. A już w przyszłym roku jaworznicki Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie obchodził wyjątkowy jubileusz – 10-lecie istnienia.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki