REKLAMA

Wypożyczalnia sprzętu wodnego to dobry pomysł na sezonowy biznes. Polacy uwielbiają wypoczywać nad wodą i w miesiącach wakacyjnych są częstymi gośćmi na plażach. Nieodzownym punktem wypoczynku nad morzem lub jeziorem jest uprawianie sportów wodnych. O ile żeglarstwo wymaga pewnych umiejętności to pływanie łódką, kajakiem, rowerem lub skuterem wodnym jest o tyle proste, że absolutnie każdy może oddać tej przyjemnej formie relaksu. A skoro mamy miejsce, w którym pojawiają się setki lub tysiące klientów warto przystąpić do działania

Różnorodność przy zachowaniu umiaru

Wypożyczalnia sprzętu wodnego będzie tym atrakcyjniejsza dla klientów im więcej możliwości będzie oferować. Dlatego nie warto koncentrować się na jednym rodzaju sprzętu pływającego. Lepiej postawić na różnorodność. Klienci są różni i mają różne upodobania. Jedni wolą spokojny wypoczynek w kajaku, a inni szaleństwa na skuterze wodnym.

Nie należy przesadzać z ilością sprzętu. Nie warto kupować kilkunastu kajaków, łódek czy rowerów. Duża ilość sprzętu zwiększa potencjalne przychody, ale jednocześnie sprawia, że koszty początkowe zdecydowanie rosną i dłużej trzeba czekać na zwrot z inwestycji.

Warto postawić na sprzęt nowy, Wprawdzie jest on droższy od używanego, ale ma trzy istotne zalety. Po pierwsze klienci nie chcą pływać na wysłużonych skuterach czy popękanych rowerach. Oczekują sprzętu najwyższej jakości. Dlatego właśnie to należy im zaoferować. Po drugie nowy sprzęt to zdecydowanie mniejsze ryzyko awarii i nieoczekiwanych kosztów napraw. Wreszcie nowy sprzęt często objęty jest gwarancją producenta, więc w razie wystąpienia usterek można go wymienić praktycznie bez kosztów.

Wygoda przede wszystkim

Po wybraniu sprzętu warto zatroszczyć się o udogodnienia dla klientów. Podstawową infrastrukturą w jaką warto zainwestować są pomosty pływające i porty najazdowe dla skuterów. Po pierwsze sprawiają one, że korzystanie z usług wypożyczalni jest wygodne. Jednak równie ważne jest to, że infrastruktura taka zabezpiecza sprzęt przed zniszczeniem na przykład podczas przybijania do brzegu akwenu.

Obecnie nie ma potrzeby budowania stałych konstrukcji, czyli pomostów drewnianych. Warto pomyśleć o pływających pomostach wykonanych z tworzyw sztucznych, które doskonale sprawdzą się podczas sezonu i nie ulegną zniszczeniu podczas okresu zimowego. Stanie się tak dlatego, że są to pomosty, które montuje się i wykorzystuje czasowo, a w okresie wyłączenia z eksploatacji po prostu przechowuje w magazynie.

Jeżeli w ofercie wypożyczalni znajdują się skutery wodne warto pomyśleć o portach najazdowych. Umożliwiają one bezpieczne cumowanie skutera, bez ryzyka jego uszkodzenia. Wykonane są najczęściej z polietylenu, który jest tworzywem wytrzymałym i którego eksploatacja może trwać wiele lat.

Usługi dodatkowe

Wypożyczalnia sprzętu wodnego jest biznesem sezonowym. Przedsiębiorca ma tylko klika miesięcy na sprzedaż swoich usług i osiągnięcie oczekiwanych zysków. Dlatego warto pomyśleć o rozszerzeniu oferty. Dobrym pomysłem jest sprzedaż napojów i przekąsek, na które zawsze znajdzie się popyt wśród plażowiczów. Ale możliwości jest o wiele więcej i nie należy się na nie zamykać.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki