W miniony piątek 23 czerwca 2017 roku na obiekcie LKS Ciężkowianka Jaworzno pod hasłem „Piłka nożna wrogiem nałogów – pikniki rodzinne z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego” spotkali się młodzi zawodnicy, rodzice oraz działacze Stowarzyszenia na pikniku rodzinnym z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego żaków.

REKLAMA

Drużyna żaków została reaktywowana w lutym 2016 roku. Pod opieką trenera Tomasza Majki szkolili się najmłodsi adepci ciężkowickiego klubu z roczników 2007 i 2008. „Młoda Ciężkowianka” triumfowała w I Memoriale Mirosława Ciołczyka w swojej kategorii wiekowej 3 maja 2016 roku. Uczestniczyli również w turniejach oraz rozgrywkach ligowych pod auspicjami chrzanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej, gdzie mimo, iż najmłodsi adepci Ciężkowianki wystąpili tylko w rundzie wiosennej, to ciężkowicki team uplasował się na 9 miejscu.

W sierpniu ubiegłego roku obowiązki trenera przejął Szymon Pieczka, któremu pomagał zasłużony zawodnik i kapitan LKS Ciężkowianka Paweł Bulga. Pod ich wodzą ciężkowicki team zwyciężył w grudniu 2016 roku w VIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Jaworzno’2016, zajął drugie lokaty w XVIII Memoriale Jana Ciołczyka, Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Regulicach i II Memoriale Mirosława Ciołczyka oraz czwarte miejsce w rozgrywkach ligowych pod auspicjami chrzanowskiego Podokręgu. W trakcie sezonu pożegnano adeptów piłki nożnej z rocznika 2007, którzy przeszli do starszej kategorii wiekowej, zaś na zajęcia treningowej zaczęli uczęszczać młodsi chłopcy z roczników 2009, 2010 oraz 2011.

Z uwagi na zainteresowanie zarząd stowarzyszenia zamierza utworzyć dla najmłodszych kolejną drużynę młodzieżową, która rozpocznie zajęcia treningowe pod okiem trenera Pieczki w sierpniu 2017. W trakcie rodzinnego pikniku młodsi i starsi uczestniczyli w ciekawej zabawie oraz zdrowym ruchu połączonym z elementami profilaktyki alkoholowej oraz rywalizacją konkursową. W rozegranym meczu piłki nożnej drużyna żaków zremisowała 9-9 z teamem tatusiów (którzy w tym dniu mieli swoje święto „Dzień Ojca”), by ostatecznie zwyciężyć w rzutach karnych 2-1. Z kolei mamy żywiołowo dopingowały obydwu drużynom obiecując jednocześnie w kolejnym pikniku czynny udział sportowy, ale w meczu siatkówki.

W trakcie imprezy najmłodsi beneficjenci ciężkowickiej piłki nożnej otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie oraz LKS Ciężkowianka Jaworzno. Nagrody wręczali prezes LKS-u Janusz Ciołczyk, wiceprezes Piotr Żabicki oraz trenerzy Szymon Pieczka i Paweł Bulga.

Zakończenie sezonu było również okazją do pożegnania chłopców z rocznika 2008, którzy w nowym sezonie występować będą w kategorii orlików. O słodki poczęstunek zadbali jak zawsze państwo Janina i Marek Banasikowie. W miłej atmosferze spędzono czas przy wspólnym grillu, który udostępnił oraz w sposób fachowy obsługiwał przed laty zawodnik, a obecnie członek zarządu LKS.Ciężkowianka Janusz Pieczara. Zarząd LKS Ciężkowianka dziękuje wszystkim, którzy byli zaangażowani w całym sezonie oraz przy organizacji pikniku. W poniedziałek 26 czerwca zakończenia sezonu będą miały kolejne zespoły młodzieżowe LKS Ciężkowianka młodzicy oraz orliki szkoleni przez trenera Tomasza Majkę.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki