Miejska Biblioteka Publiczna zdobyła grant dla Jaworzna

Spośród zgłoszeń nadesłanych w ramach II edycji programu grantowego Eneris „Pomysły chroniące środowisko” najepszym w Jaworznie okazał się pomysł Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki zdobytym funduszom miasto rozpocznie w sierpniu program informacyjny na temat jakości jaworznickiego powietrza.

REKLAMA

Na terenie Jaworzna nie ma utworzonej stacji pomiarowej monitoringu jakości powietrza. Stacje takie istnieją w 28 miastach województwa śląskiego.

W czasie tegorocznej zimy zawartość pyłów zawieszonych w powietrzu śląskich miast kilkakrotnie przekroczyła poziom alarmowy. W odpowiedzi na pogarszającą się jakość powietrza od sierpnia do listopada na terenie Jaworzna zrealizowany zostanie projekt pn. „Biblioteka dla powietrza”.

W jego ramach mieszkańcy zyskają dostęp do codziennych, aktualizowanych pomiarów jakości powietrza w mieście. Informacje będą umieszczane na bieżąco na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej, która jest koordynatorem projektu. Wśród zaplanowanych działań są również warsztaty dla jaworznickiej młodzieży, konkurs ekologiczny oraz uzupełnienie księgozbioru biblioteki o literaturę poruszającą temat jakości powietrza. Wszystkie informacje na temat postępów projektu będą publikowane na stronie www.biblioteka.jaw.pl. Fundusze na zakup miernika jakości powietrza oraz pozostałe działania w ramach programu „Biblioteka dla powietrza” pochodzą z Programu Grantowego Eneris.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki