Po uzyskaniu pozytywnej opinii Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach, Prezydent Miasta odwołał dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Jaworznie. Podjęta decyzja jest związana z pozyskaniem informacji dot. nieprawidłowości zachodzących w wydatkowaniu środków publicznych w podległej placówce oświatowej – informuje strona miejska.

REKLAMA

Pracownicy Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych w trakcie dokonywania kontroli dokumentów księgowych stwierdzili nieprawidłowości. Po rozszerzeniu kontroli, dyrektor MZOPOW powiadomił o sprawie Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KM Policji w Jaworznie. W treści zawiadomienia wskazano na podejrzenie sfałszowania i podrobienia dokumentów księgowych. Podejrzenie dotyczy faktur zakupu towarów i usług nabywanych przez Zespół Szkół Nr 3 w Jaworznie.

O sprawie pisaliśmy także tutaj: 

http://www.jaw.pl/2017/06/prokurator-w-zs-nr-3-dyrektor-bedzie-zwolniony/

Na polecenie Prezydenta Miasta, w dniu 8 czerwca rozpoczęła się kompleksowa kontrola w zakresie gospodarki finansowej prowadzonej w tej placówce. Ponadto czynności podjęła również Policja w Jaworznie. Z dniem 14 czerwca br. pełniącą obowiązki dyrektora ZS nr 3 zostanie Pani Mariola Migacz – dotychczasowa wicedyrektor szkoły.

Nowy dyrektor będzie powołany na stanowisko niezwłocznie po zakończeniu procedury konkursowej. Zgodnie z opublikowanym w BIP konkursem, kandydaci na stanowisko dyrektora ZS nr 3 mają czas do 29 czerwca br. na złożenie swoich ofert.

Źródło: Jaworzno.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki