W Hali AKS Niwka w Sosnowcu rozegrany został ostatni w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział prawie trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Nasze miasto z powodzeniem reprezentowało troje zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w kategorii dzieci wywalczyli cztery medale.

REKLAMA

Podczas rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie Judo swoje pojedynki toczyli wychowankowie trenera Łukasza Proksy. Adela Niciarz znakomicie walczyła w kategorii -40kg, gdzie z powodzeniem stosowała rzuty biodrowe zdobywając złoty i srebrny medal. Szymon Łąka zmagający się w kategorii -34kg, skutecznie obezwładniał rywali trzymaniami. Nasz zawodnik wygrywając przed czasem dwa pojedynki zdobył złoty medal. Adam Łąka walczący w kategorii -24kg, po wyrównanych walkach dotarł do strefy medalowej. Dzięki wysoko punktowanym rzutom zwyciężył w walce o brąz zajmując trzecią lokatę.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki