Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które czekają nas w sobotę i w niedzielę.

REKLAMA

W sobotę o godzinie 9:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta rozpoczną się finały Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka”. Z kolei o godzinie 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą się wykładowo-warsztatowe zajęcia pt. „Active Mind – Myśl, Działaj, Realizuj” mające na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zdrowego trybu życia. Poprowadzi je dwóch trenerów personalnych: Mateusz Spyt i Przemysław Starzycki.

O godzinie 15:00 na jaworznickich plantach rozpocznie się „Święto Rodziny”, w ramach którego przewidziano wiele atrakcji. Będzie mnóstwo konkursów, gier i zabaw, a jedną z największych atrakcji będzie Classic Mania Night – do Jaworzna zawitają zabytkowe klasyki oraz piękne sportowe auta i pojazdy wojskowe.

Zgoda Byczyna powalczy w sobotę o kolejne punkty w sosnowieckiej A-klasie. Tym razem podopieczni trenera Jacka Skopowskiego podejmą CKS Czeladź. Początek meczu w Byczynie o godzinie 17:00. Zwieńczeniem dnia będzie kolejna edycja Night Bikingu. Początek o godzinie 20:00 na jaworznickim rynku.

W niedzielę o godzinie 8:00 na Małym Rynku odbędzie się kolejny Pchli Targ. Impreza potrwa do godziny 14:00. Z kolei o godzinie 10:00 w Parku Chrząstówka odbędzie się impreza pt. „Park Nowych Mieszkańców”, w ramach której odbędzie się piknik rodzinny. Tego dnia w parku zostanie posadzonych 50 nowych drzew.

Godzinę później w Teatrze Sztuk kolejny „Muzyczny Poranek”. Tym razem dla jaworznian zagrają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz. W niedzielę sporo będzie się działo także na Podłężu. O godzinie 15:00 rozpocznie się tam Piknik Rodzinny pt. „Majówka na Podłężu”, a godzinę później wystartuje I Bieg Pamięci rtm. Witolda Pileckiego.

Również o godzinie 16:00 mecz w ramach chrzanowskiej A-klasy zagra Victoria 1918 Jaworzno. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Tomasza Kijewskiego podejmą na Krakowskiej Wolankę Wola Filipowska.

Sobota:

9:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka 80 – Finał Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka”.
13:00 – Miejska Biblioteka Publiczna – Active Mind – Myśl, Działaj, Realizuj.
15:00 – Jaworznickie Planty – Święto Rodziny.
17:00 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy – Zgoda Byczyna – CKS Czeladź.
20:00 – Rynek – Night Biking.

Niedziela:

8:00 – 14:00 – Mały Rynek – Pchli Targ.
10:00 – Park Chrząstówka – Park Nowych Mieszkańców.
11:00 – Teatr Sztuk – Poranek Muzyczny – koncert uczniów PSM I st. im. Grażyny Bacewicz.
15:00 – Park Podłęże – Piknik Rodzinny – „Majówka na Podłężu”.
16:00 – Park Podłęże – I Bieg Pamięci rtm. Witolda Pileckiego.
16:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Wolanka Wola Filipowska.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki