Victoria liderem A-klasy

Sensacyjny wynik w zaległym meczu Błyskawica Myślachowice – Arka Babice spowodował, że Victoria 1918 Jaworzno znalazła się na fotelu lidera chrzanowskiej A-klasy.

REKLAMA

Błyskawica, która zdecydowanie nie była faworytem tej potyczki strzeliła kandydatowi do awansu aż cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej. Tymczasem Victoria konsekwentnie realizuje swój plan i wygrywa spotkanie za spotkaniem. Po fenomenalnym meczu z Tęczą (12:0) podopieczni trenera Tomasza Kijewskiego tym razem nie dali cienia szansy na wygraną właśnie Błyskawicy Myślachowice i wygrali 5:1.

Na gole kibice w Myślachowicach musieli jednak czekać do drugiej połowy. W 49. minucie wynik spotkania otworzył Mariusz Suwaj, a dwie minuty później na 2:0 dla Biało-Zielonych podwyższył Bartłomiej Kędzierski. Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową w 60. minucie, a jej strzelcem był Patryk Cybulski. Później do siatki trafiali już tylko piłkarze Vici. Najpierw na 3:1 bramkę strzelił Mariusz Mastalerz, a w końcówce gole dołożyli Sebastian Ciupek i ponownie Bartłomiej Kędzierski.

Swoje spotkanie w ramach 21. kolejki wygrała też Arka, która pokonała na wyjeździe Fablok Chrzanów 3:1, ale traci do lidera z Jaworzna dwa punkty. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, najciekawiej jednak zapowiada się mecz w ramach przedostatniej z nich. Wówczas Victoria pojedzie do Babic i zagra z Arką.

Kibice już zacierają ręce na myśl o tym meczu. Na chwilę obecną w lepszej sytuacji jest Victoria, której (w przypadku braku potknięcia w następnych kolejkach jaworznickiej drużyny oraz Arki) wystarczyłby w tym spotkaniu remis. Zawodnicy z Jaworzna z pewnością będą jednak chcieli to spotkanie wygrać mając w głowach jesienną porażkę u siebie 3:2.
Bramki: 49′ Suwaj, 51′, 90′ Kędzierski, 62′ Mastalerz, 87′ Ciupek Skład: Jończyk, Sierczyński, Gembala, Milewski, Wartała, Szwed, Suwaj, Proksa (46′ Kowalczyk), Kędzierski, Chwalibogowski (80′ Ciupek), Mastalerz (80′ Drabik)

- REKLAMA - Zewnętrzne linki