Medalowa passa Patrycji Haręzy

W holenderskim Stadskanaal odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w szermierce na wózkach osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

W zawodach uczestniczyła jaworznianka Patrycja Haręza, reprezentująca Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” oraz MCKiS Jaworzno. W pierwszym dniu zawodów nasza zawodniczka startująca w kategorii B niepełnosprawności wywalczyła w szpadzie brązowy medal pokonując w walkach pucharowych Ping Yuen z Hong Kongu 15-14, Circée Peloux z Francji 15-10, ulegając dopiero późniejszej triumfatorce Saysunee Jana z Tajlandii 15-6.

Ostatni dzień zawodów przyniósł Patrycji dwa medale. Indywidualnie w szabli brązowy medal po pokonaniu Sylvi Tauber z Niemiec 15-10, przegrywając w półfinale z Saysunee Jana z Tajlandii 15-11 oraz srebrny medal drużynowo w szpadzie razem z Renatą Burdoń i Martą Fidrych. Dziewczyny pokonały w meczu drużynowym Grecję 45-24, Hong Kong 45-43, przegrywając w finale z Węgierkami 45-36. Gratulujemy Patrycji i jej trenerom Marcinowi Kozłowskiemu i Michałowi Morysowi i życzymy dalszych sukcesów.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki