Medale jaworznian w Pucharze Śląska we Wspinaczce Sportowej

Jaworznicka młodzież po raz kolejny udowodniła, że posiada duże umiejętności sportowe. Tym razem wykazała się w Pucharze Śląska we wspinaczce.

REKLAMA

We wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury dokonano wręczenia nagród i dyplomów za miejsca w klasyfikacji generalnej pucharu. Nagrody wręczali Grzegorz Tucki oraz Mariusz Kowalski. Zawodnicy rywalizowali w 8 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Klasyfikacja generalna uwzględnia łączną sumę punktów zdobytych podczas trzech zawodów: w Jaworznie, Bytomiu i Katowicach. Łącznie w Pucharze Śląska we Wspinaczce Sportowej wzięło udział ponad 150 osób. Szczególnie dobrze spisali się zawodnicy z UKS K2 Jaworzno.

Udało im się wywalczyć jedno pierwsze, dwa drugie, jedno trzecie i jedno czwarte miejsce. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalnej kobiet wywalczyła Marcelina Jurgaś z UKS K2. W tej samej kategorii na drugim stopniu podium uplasowała się Weronika Rotko, również z UKS K2. Z kolei w kategorii szkół podstawowych na czwartym miejscu znalazła się Kinga Wójcik.

W kategorii chłopców z gimnazjum 2. miejsce zajął Jakub Rosa, a w kategorii ponadgimnazjalnej chłopców na trzecim stopniu podium uplasował się Patryk Urban. Patryk oprócz wspinaczki sportowej na co dzień trenuje sporty walki u mistrza Łukasza Proksy z KSW Satori.

Warto zwrócić uwagę, że młodzi adepci wspinaczki mają szansę realizować swoje pasje w klasie wspinaczkowo-obronnej, która działa w Gimnazjum nr 3.

Zawodnikom z Jaworzna gratulujemy wyników.

Miejsca jaworznian w Pucharze Śląska we Wspinaczce Sportowej

Kat. SP 1 – 3 K

7 miejsce – Kinga Wójcik – UKS K2 Jaworzno

Kat. SP 4 – 6 K

4 miejsce – Klara Szymczyk – UKS K2 Jaworzno
10 miejsce – Iga Chacuś – UKS K2 Jaworzno
19 miejsce – Paulina Szulc – UKS K2 Jaworzno

Kat. Gim. M

2 miejsce – Jakub Rosa – UKS K2 Jaworzno

Gim. K

1 miejsce – Marcelina Jurgaś – UKS K2 Jaworzno
2 miejsce – Weronika Rotko – UKS K2 Jaworzno
25 miejsce – Natalia Zok – UKS K2 Jaworzno

Ponadgim. M.

3 miejsce – Patryk Urban – UKS K2 Jaworzno
10 miejsce – Cyprian Piskorz – UKS K2 Jaworzno
13 miejsce – Mikołaj Pazdan – UKS K2 Jaworzno

Ponadgim. K.

9 miejsce – Kamila Byrczek – ZSP 4 Jaworzno
11 miejsce – Wiktoria Trzcińska ZSP 4 Jaworzno
11 miejsce – Weronika Martyka – UKS K2 Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki