List do redakcji: Czy można posadzić drzewa na chodniku?

Oczywiście, że można. Tak się stało u nas, w Jaworznie. Dwa drzewa posadzono na chodniku na ulicy Stojałowskiego, powyżej sklepu Górnik, zrywając nowo położoną kostkę.

Jest to skandal i sytuacja nienormalna. Dziś przeszkadzają, a co będzie jak urosną? Poza tym, jak mają przejść dwie osoby czy matka z wózkiem? Jak się mają wyminąć dwie osoby idące z naprzeciwka?

Dzwoniłam do MZDiM i tam pani mi powiedziała, że przy drzewach położą kratkę i zrobi się miejsce. Poza tym będą one pielęgnowane i podlewane.

Wygląda na to, że mają za dużo drzewek i nie mają gdzie sadzić. Jeśli mają dużo kupionych drzew, to niech się ludzi zapytają, gdzie posadzić. Ja sama wskażę im miejsce.

Uważamy, że to wielka niefrasobliwość i brak jakiegokolwiek pomyślunku. Może dlatego, że wydaje się nie swoje pieniądze i robi co się w głowie przyśni. My mieszkańcy, którzy mieszkamy blisko, będziemy zbierać podpisy, by tę sytuację zmienić.

Teresa Toropow

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

11 KOMENTARZE

  1. Co robi główny eco-log ( nie mylić z logiką) Tosza ? na ulicy Sobieskiego wycieli wszystkie drzewa które rosły przy drodze które to przeszkadzały w budowie chodnika , a w centrum robią las, na Sosinie wycieli drzewa gdzie potrzebny jest cień , a w centrum będą liście zalegać na ulicach , na Farnej zabrali kilka miejsc parkingowych a na Obrońców Poczty Gdańskiej postawili słup elektryczny w chodniku- brawo Silbert

  2. najwidoczniej Radni nie radzą sobie z subordynacją nie których mieszkańców a nagminne jest wykorzystywanie terenów miejskich przez prywatnych użytkowników z przyległym terenem przykład na Brodzińskiego żywopłot teraz tuja posadzone za płotem na terenie miasta