Od ośmiu lat młodzież Ochotniczych Hufców Pracy ze śląska uczestniczy w rywalizacji indywidualnej w siłowaniu na prawą rękę. Na hali sportowej jaworznickiego MCKiS-u spotkali się reprezentanci młodzieży z Siemianowic Śląskich, Tychów, Pszczyny, Gliwic, Jaworzna, Rybnika, Bielska – Białej, Żywca, Częstochowy, Myszkowa, Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej.

REKLAMA

Młodzi adepci siłowania pod okiem jednych z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce i na świcie w dziedzinie armwrestlingu Mariusza Grochowskiego oraz Tomasza Szewczyka zgodnie z regulaminem Polskiej Federacji Armwrestlingu rozegrali pojedynki w trzech kategoriach wagowych dla chłopców i kategorii open dla dziewcząt.

Po dokładnym zważeniu każdego startującego zawodnika i przeprowadzaniu niezbędnej rozgrzewki, młodzi amatorzy siłowania przystąpili do pojedynków eliminacyjnych, by w konsekwencji wyłonić poszczególnych zawodników do półfinałów, a następnie finałów.

Tytuł mistrza w kategorii wagowej do 65 kg wywalczył Marcin Kot z Częstochowy. Drugie miejsce zajął Dawid Miziołek z jaworznickiego Hufca Pracy, a tuż za nim uplasował się Adam Bałuch z Pszczyny. W kategorii wagowej do 80 kg najlepiej wypadł Adrian Wątor z Bielska – Białej, Jakub Biernat z Żywiecczyzny uplasował się na drugiej pozycji, a brąz wywalczył zasłużenie Sebastian Nowak z Częstochowy.
W najcięższej kategorii wagowej powyżej 80 kg najsilniejszy okazał się Mateusz Biernat z Żywca, częstochowianin Damian Pietruszewski zdobył srebrny medal, a Dominik Aftyka z Rybnika uplasował się na trzeciej pozycji.

W kategorii „open” dziewcząt laur zwyciężczyni zdobyła Julia Ziaja z rybnickiego hufca, tuż za nią na drugiej i trzecie pozycji znalazły się odpowiednio Dominika Chromy z Jaworzna oraz Natalia Łyczko z Sosnowca.

Zdobyte punkty przez poszczególnych zawodników pozwoliły na wyłonienie zwycięzców w kategorii drużynowej, gdzie ręce w geście triumfu unieśli uczestnicy z Częstochowy. Drugie miejsce wywalczyli jaworznianie, a trzecią pozycję siłacze z Rybnika.
Na zakończenie Wojewódzki Komendant Bogumił Kanik, jego zastępca Łukasz Norek, oraz specjalista ds. promocji Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Irmina Rak wręczyli najlepszym zawodnikom i zawodniczkom pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Śląską WK OHP. Fundatorem medali i pucharów dla zawodników była Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Jaworznie

Armwrestling to rozwijająca się dyscyplina sportu, w której nie chodzi tylko o siłę, ale również o spryt i odpowiednie techniki pokonywania przeciwnika, których jest blisko pięćdziesiąt.

JM

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki