Jeden z mieszkańców zwrócił się z pytaniem, dlaczego spora część parkingu przy szpitalu jest odgrodzona słupkami. Odgrodzona przestrzeń wystarczyłaby na zaparkowanie kilkunastu samochodów, a nikogo nie trzeba przekonywać, jak czasami ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe przy szpitalu.

REKLAMA

Zapytaliśmy dlaczego urzędnicy odgrodzili miejsca parkingowe. Odpowiedź jest co najmniej zaskakująca. – Odgrodzony słupkami obszar według dokumentacji jest obszarem do składowania śniegu i tak też zostało to wykonane – pisze w mailu naczelnik WIM Grzegorz Cyran.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

 1. Wysypisko pod szpitalem! Brawo! Logiki w tym żadnej! Tylko żeby kasę wydrzeć ! Unia ma , unia da. W jaki to sposób można śnieg składować ? Ręcznie ? Koparką nie wjedzie, wywrotka nie wysypie a jak jak już dojdzie to składowania śniegu to w czasie rozładunku dojazd do miejsc parkingowych na przeciwko będzie utrudniony. Hałas , błoto pośniegowe, woda, po prost wysypisko pod szpitalem.

 2. Po prostu ręce opadają…
  Miasto zrobiło parkingi w tym miejscu – nie wiem jakim cudem. Wg warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:
  2. Odległość wydzielonych miejsc postojowych lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych
  od granicy działki budowlanej nie może być mniejsza niż:
  1)22) 3 m – w przypadku do 4 stanowisk włącznie;
  2) 6 m – w przypadku 5–60 stanowisk włącznie;
  3) 16 m – w przypadku większej liczby stanowisk.
  jeśli parking ma 5-60 miejsc musi być oddalony od granicy z inną działką budowlaną o co najmniej 6m od tej granicy. Na zdjęciach widać że warunek ten nie został spełniony. Wybudowali parking bez projektu??? Prawdopodobnie nie został odebrany albo ktoś się tym zainteresował i postawili trwałe słupki. Tłumaczenia naczelnika bez komentarza…
  Nie wiadomo śmiać się czy płakać