Chwilówka ze spłatą ratalną – gdzie dostać taką pożyczkę?

REKLAMA

Obecnie na rynku pożyczkowym jest bardzo wiele różnych ofert, które nie tylko kuszą potencjalnych klientów niskimi kosztami czy opcjami dodatkowymi, ale też możliwością spłaty ratalnej. W wypadku pożyczek chwilówek normalną praktyką jest, że trzeba je spłacić w jednej racie po 30 albo 60 dniach. Tylko firmy pożyczkowe, które udzielały pożyczek w domach chwaliły się tym, że można je spłacać w ratach co tydzień albo co miesiąc. Ale teraz bez trudu można znaleźć oferty pożyczek gotówkowych online, które również można spłacać w dogodnych dla siebie ratach.

Ile można pożyczyć?

W wypadku pożyczek na krótki termin zwykle można pożyczyć do 3500 złotych oddawane w jedne racie. Ale przy pożyczce długoterminowej można liczyć na nawet 10, 25 tysięcy złotych do spłaty przez kilka lat. Oczywiście można też pożyczyć niższe kwoty i wybrać ich spłatę przez 12 miesięcy. Nie trzeba od razu pożyczać maksymalnej kwoty oferowanej nam przez firmę pożyczkową. Można nawet pożyczyć 100 złotych i oddać je w kilku ratach.

Takie pożyczki ratalne są dobrą alternatywą dla kredytu bankowego. Po pierwsze łatwiej ją dostać, a po drugie można ją przeznaczyć na dowolny cel. Za wypłatę pożyczki z parabanku można kupić używany samochód czy wyremontować mieszkanie. Niestety nie są one tak wysokie, aby móc kupić jakąś nieruchomość i w tej dziedzinie wciąż wygrywają banki. Niestety koszty takich pożyczek są wyższe w porównaniu do kosztów bankowych, ale za to jest o wiele mniej wymogów i formalności do spełnienia przez co firmy pożyczkowe mają coraz więcej klientów biorących tego typu pożyczki.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Jak w wypadku wszystkich pożyczek pozabankowych tak i tu formalności jest mało. Najczęściej można wziąć pożyczkę rejestrując się i składając wniosek po prostu na stronie www firmy pożyczkowej. Dobrze jest jednak najpierw sprawdzić komu firma udziela pożyczek. Na pewno zawsze trzeba mieć ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo, aktywny numer telefonu komórkowego, indywidualne konto bankowe i być w odpowiednim przedziale wieku, najczęściej między 21 a 70 rokiem życia. W wypadku wnioskowania o wysoką kwotę pożyczki dobrze jest też przygotować sobie wcześniej zaświadczenie o dochodach, umowę, z tytułu której dochody się otrzymuje albo wyciąg z konta bankowego. Czasami będzie też potrzebny skan dowodu osobistego w celu weryfikacji pożyczkobiorcy.

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Przede wszystkim nie warto składać wniosku w pierwszej firmie, którą znajdziemy. Najlepiej jest porównać kilka ofert posługując się porównywarką pożyczek i chwilówek – MoneyStore.pl. Można też przejrzeć rankingi (tutaj), z których wynika, które firmy pożyczkowe cieszą się największym zaufaniem pożyczkobiorców oraz mają najwyższy stopień przyznawalności pożyczek. Zawsze warto też doczytać na stronie nie samą kwotę odsetek, a wszystkich opłat, które razem przeliczane są na wskaźnik RRSO, dzięki któremu można porównać każdą pożyczkę. Kwoty odsetek same w sobie nie odzwierciedlają kosztu całej pożyczki. Poza tym trzeba się jeszcze liczyć z opłatą weryfikacyjną, która może wynosić nawet 10 złotych. Przy pożyczce na kwotę 100 złotych jest to już wysoki koszt.

Gdzie można pożyczyć mniejsze sumy do spłaty w ratach?

Jedną z firm pożyczkowych, gdzie wniosek składa się online jest Hapi Pożyczki. Na przykład pożyczając 1500 złotych na 12 miesięcy koszt pożyczki wyniesie 934 złote, a miesięczna rata 202 zł. W tej firmie można pożyczyć od 800 do 15 tysięcy złotych na okres od 3 do 36 miesięcy.

W Ferratum Bank również można pożyczyć 1500 złotych, ale do spłacenia w 6 ratach, czyli przez 6 miesięcy. Koszt takiej pożyczki wynosi 635 złotych, a rata 355, 89 zł. Ogólnie w Ferratum można pożyczyć od 1000 do 5000 złotych na czas od 6 do 24 miesięcy.

W Zaplo z kolei można pożyczyć od 1000 do 10000 złotych, ale przy pożyczce w kwocie 1500 złotych na 6 miesięcy koszty wyniosą 644, 04 zł, a miesięczna rata 357, 34 zł. Termin kredytowania pożyczki to od 3 do 24 miesięcy.

W Fellow Finance kwotę 1500 złotych można pożyczyć na 12 miesięcy, przy czym koszt pożyczki wyniesie 703 zł, a miesięczna rata 184 zł. Fellow Finance udziela pożyczek w kwotach od 1000 do 12000 złotych na okres od 4 do 24 miesięcy.

Z kolei w internetowej pożyczce Wonga com pożyczając 1500 złotych na 12 miesięcy dodatkowy koszt wyniesie 726, 48 zł, a rata 185, 54 zł. W Wonga można pożyczyć od 50 do 5000 złotych na okres od 2 do 18 miesięcy.

Dla porównania w Providencie przy pożyczce 1500 złotych na okres 12 miesięcy zapłacimy dodatkowo 799, 20 zł, a miesięczna rata wyniesie 191, 60 zł. Minimalna pożyczka jaką można dostać w tej firmie to 300 zł, maksymalna 15 tysięcy złotych. Czas spłaty waha się od 3 do 24 miesięcy.

Zobacz koniecznie ranking firm udzielających pożyczki ratalne: https://moneystore.pl/pozyczka-online-na-raty/

Jak widać różnice w kosztach czy wysokości miesięcznej raty nie są duże. Wnioskować o pożyczkę, więc warto w firmie, w której ma się zdolność kredytową lub też, gdzie będziemy brać pożyczkę pierwszy raz i możemy liczyć na lepsze warunki. Zawsze warto też sprawdzić, czy jest możliwość przedłużenia terminu spłaty w wypadku, jakby któregoś miesiąca nam na ratę po prostu zabrakło pieniędzy w domowym budżecie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki