XV Konkurs Piosenki Ekologicznej

Nie wiedzieć dlaczego, ale jak sobie przedszkolaki o przyrodzie pośpiewają to łatwiej ich do ekologii przekonać. Potwierdzenia tej tezy szukaliśmy na XV Jubileuszowym Konkursie Piosenki Ekologicznej 2017 pod hasłem „cztery pory roku”. 25 kwietnia w Klubie Relax śpiewało 27 sześciolatków z jaworznickich przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi. Organizatorem tego pożytecznego przedsięwzięcia jest jaworznickie PM nr 25.

REKLAMA

Sam konkurs to również oprócz części muzycznej inne działania. A dodać należy, że PM nr 25 to przedszkole ekologiczne, którego przedszkolaki posadziły ostatnio 300 krzewów.

W przedszkolach często podejmowane są tematy ekologiczne. Mówi się o wszechświecie, o Ziemi, o chronionych zwierzakach i roślinach, o segregacji śmieci i ochronie powietrza. Maluchy wiedzą, że – jak mówią – przyrody nie można brudzić. Śpiewano o wiośnie.

Były też pioseneczki o jesieni i o naszej planecie, która wysyła SOS do ludzi. Z tej ostatniej wynikało, że ludzie powinni ratować siebie sami. Do tego ratowania maluchów przekonywać nie trzeba, byle na starość im ta wiedza nie wywietrzała.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki