VI Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej „Jaworek 2017”

Muzyka łagodzi obyczaje – nic nowego, ale tezy tej nadal nie obalono, poza niechlubnymi wyjątkami. Potwierdziliśmy tę opinię na VI Miejskim Konkursie Piosenki Dziecięcej „Jaworek 2017”. Tak więc jakie są dzieci muzykujące?

REKLAMA

Konkurs zorganizowała SP nr 5. Na deskach MDK w czwartek 27 kwietnia swe talenty prezentowało 21 tzw. podmiotów wykonawczych – czyli solistów i zespołów z kl. I – III. W konkursie prezentowano piosenki, które opowiadały o tym, jak to w zdrowym ciele zdrowy duch. Mali artyści wydawali się wyjątkowo radosnymi dziećmi. Czy to za sprawą muzyki?

Śpiewano m.in. o niezdrowym jedzeniu, o sposobach na nocne strachy, o tym, jak ważny jest ruch, i jak zdrowe są jarzyny. Mali artyści stwierdzili, że nagrody są nieważne bo idzie o radość ze śpiewania. Jury nagrodziło najlepszych. Oprócz miejsc I-III jury przyznało też nagrody za ogólny wyraz artystyczny i osobowość jaworkową. Kostiumy były kolorowe, a na niektórych taki przewrotny tekst: krąży pogłoska, że jestem boska. Najważniejsze samozadowolenie.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki