Rehabilitacja dzieci w Warszawie – odpowiednie miejsce i specjaliści

REKLAMA

Specjaliści zajmujący się zdrowiem oraz prawidłowym rozwojem naszych dzieci od dnia ich narodzin są szczególnie cenieni. Z kolei rodzice, szukając profesjonalistów, są w stanie zrobić naprawdę wiele, aby ich znaleźć.

Centrum Rehabilitacji i Terapii Dziecięcej zajmuje się od lat nawet najtrudniejszymi przypadkami zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz schorzeń ortopedycznych nawet najmłodszych pacjentów, jakimi są niemowlęta. Szybka i trafna diagnoza jest w stanie zmienić życie dorastającego dziecka na dobre.

Tylko sprawdzone metody

Renomowane gabinety rehabilitacyjne znają sposoby na każdy rodzaj schorzeń układu ruchowego. Bazując na wielu latach doświadczenia są w stanie idealnie dopasować rodzaj metody do indywidualnego przypadku. Stosowane metody czerpią z nowoczesnych i zaawansowanych technik oraz bazują na najnowszych odkryciach i doniesieniach ze świata medycyny. W najlepszych placówkach można wykonać rehabilitację niemowląt oraz dzieci, rehabilitację wad postawy, odbyć terapię psychologiczno-pedagogiczną oraz otrzymać pomoc neurologa. Najbardziej jednak zawsze niepokoi nas stan zdrowia najbardziej bezbronnych istot, czyli niemowląt.

Metoda Vojty – dlaczego właśnie ona?

Metoda Vojty to popularna od ponad pół wieku metoda, z której korzystają specjaliści z całego świata, uważając ją za najskuteczniejszy sposób rehabilitacji zaburzeń motoryki zarówno u niemowląt i małych dzieci. Metoda Vojty leczy przede wszystkim zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, a także pomaga przezwyciężyć „blokady”, które uniemożliwiają dzieciom swobodne poruszanie się.

Jakie schorzenia jest w stanie wyleczyć metoda Vojty?

Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim pomoc w skorygowaniu opóźnień ruchowych oraz rozwiązaniu problemów u dzieci z podstawowymi czynnościami, jak jedzenie, spanie czy wypróżnianie się. Metoda Vojty działa również pozytywnie na nieprawidłowości w chodzie, leczy wszelkiego rodzaju wady postawy, wady kolan oraz stóp, zajmuje się także skutkami mózgowego porażenia dziecięcego.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki