Poznaliśmy najlepsze umysły techniczne

W murach Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu odbyła się uroczysta gala jubileuszowej XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. O tytuł najlepszych umysłów technicznych rywalizowało 110 uczniów z 44 szkół z całej Polski.

REKLAMA

Poznaliśmy najbardziej uzdolnionych uczniów, którzy zmagali się w 6 grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, elektroniki i informatyki medycznej, teleinformatycznej oraz informatycznej. Laureaci tegorocznej olimpiady, poza nagrodami, otrzymali także promesę zapewniającą przyjęcie na AGH.

Pierwsze, zaszczytne miejsce, otrzymali: w kategorii elektrycznej Jan Sawczuk z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku, w kategorii mechatronicznej Mateusz Figura z Zespołu Szkół w Bielsku-Białej, w kategorii elektronicznej Jacek Pikuła z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie, w kategorii elektroniki i informatyki medycznej Maksym Prusisz z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, w kategorii teleinformatycznej Karol Wnęk z Zespołu Szkół Elektryczno-mechanicznych w Nowym Sączu oraz w kategorii informatycznej Mirosław Błażej z Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Powiatowy Zespół Szkół jest wiodącą szkołą techniczną, wyróżniającą się jakością kształcenia, dlatego ta placówka została zaproszona do współorganizowania tegorocznej edycji przez głównego organizatora Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Jak podkreślał dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej – dr. hab. Jerzy Sroka – AGH poszukuje tak uzdolnionych młodych ludzi.

Przed laureatami teraz czas matur, a także wybór uczelni wyższej, w której będą mogli dalej rozwijać swoją wiedzę.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki