Poznaj bohaterów “Żywej Biblioteki”

W najbliższą sobotę w Jaworznie po raz pierwszy odbędzie się “Żywa Biblioteka”.

REKLAMA

W godz. od 17.00 do 21.00 w Galerii Sektor I będzie można porozmawiać w cztery oczy z piątką zaproszonych gości. Jakie “Żywe Książki” będziecie mogli spotkać i “wypożyczyć” na szczerą rozmowę?

Maciej. Jest ekologiem i aktywistą miejskim. Prowadzi fundację ekologiczno-społeczną. Jest organizatorem wielu akcji społecznych w Katowicach: koncertów, spotkań, dyskusji, zgromadzeń publicznych, w tym protestów zarówno ekologicznych: akcji na rzecz czystego powietrza Polska Oddycha, protestów w sprawie niszczenia Puszczy Białowieskiej i wycinek drzew oraz społecznych: Festiwalu Artystów Uwolnionych, ruchu AntyACTA, wsparcia dla Ukrainy, konwentów fantastyki itp.

Wojciech. Osoba bez własnego domu, która odnalazła sens życia w pielgrzymowaniu. “Pielgrzymuję w imieniu wszystkich ubogich, nie tylko z Jaworzna, jako ta „niepotrzebna resztka”. Jest to „Manifest resztek” – ludzi takich jak my, wyrzuconych na margines społeczeństwa. Wybierając się w drogę, chcieliśmy uświadomić co poniektórym, żeby zmienili swoje nastawienie. Nie patrzyli tylko na tych, którzy mają życiowe sukcesy, ale widzieli też takich, którym się nie udało.”

Teresa. Polka, muzułmanka od 23 lat, mieszkająca na Śląsku.Działaczka społeczna, propagatorka dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego. Bierze czynny udział w pracach na rzecz różnych organizacji społecznych i muzułmańskich. Najważniejsza jest rodzina i religia. Uśmiech na co dzień i wiara w ludzi jest motorem napędowym do dalszych działań.

Ksiądz Piotr: Urodziłem się w roku 1976 na Podlasiu. Jako dziecko miałem inne plany na życie, jednak to co sobie wymyślimy, niekoniecznie tylko w wieku dziecięcym, często się ma do naszej rzeczywistości jak powieść science fiction. Lubię słuchać i rozmawiać bo to jest najlepszy sposób na poznanie drugiego człowieka. W “Żywej bibliotece” biorę udział po raz drugi.

Stanisław: “Biseksualność z definicji jest prosta. Jednak wymaga odkrywania siebie i stawienia czoła utartym przekonaniom. Chyba trudniej ją zrozumieć osobom zainteresowanym jedną płcią, nawet własną. Mam 30 lat, spokojną, satysfakcjonującą pracę, małą turystyczną pasję, kogoś szczególnie mi bliskiego i prosty plan na swoją przyszłość. Chętnie opowiem Ci o tym, “jak to jest ze mną”.

Zobacz także: Żywa Biblioteka po raz pierwszy w Jaworznie

- REKLAMA - Zewnętrzne linki