REKLAMA

Aby pięknie pachnieć przez cały dzień nie wystarczy po prostu spryskać się perfumami. Ich aplikacja na ciało to sztuka, którą warto dobrze opanować. Jak więc stosować perfumy, by ich zapach odkrywał swe fascynujące piękno przez długie godziny?

Aby pięknie pachnieć przez cały dzień nie wystarczy po prostu spryskać się perfumami. Ich aplikacja na ciało to sztuka, którą warto dobrze opanować. Jak więc stosować perfumy, by ich zapach odkrywał swe fascynujące piękno przez długie godziny?

Od czego zależy trwałość zapachu na naszej skórze?

Trwałość zapachu uzależniona będzie od rodzaju naszej skóry. W najlepszej sytuacji są osoby o cerze tłustej. Obecność tzw. sebum sprawia, że zapach będzie doskonale utrwalony. Natomiast osoby o cerze suchej, która nie produkuje dostatecznej ilości sebum, będą cieszyły się zapachem perfum znacznie krócej. Jednak dzięki odpowiedniemu stosowaniu perfum, nawet osoby o suchej skórze mogą wyeksponować piękno zapachu.

Gdzie aplikować perfumy?

Aby zapach perfum jak najdłużej nam towarzyszył, warto zaaplikować je na włosy, odzież oraz na ciało. Pamiętać należy, że zapach perfum zmienia się z czasem, toteż jeśli mamy randkę lub ważne spotkanie, warto spryskać się perfumami na około pół godziny przed tym wydarzeniem. To właśnie wtedy wyczuwalny jest ich najważniejszy aromat, czyli nuta serca.

Jeśli chcemy, by nasze ubranie pięknie pachniało, spryskajmy je perfumami, jednak pamiętajmy, że z odzieży zapach szybko znika. Warto więc aplikować perfumy także na włosy i ciało – to one najdłużej zachowują zapach.

Jak aplikować perfumy?

Na naszym ciele istnieją miejsca szczególnie predysponowane do wydzielania zapachów. Należą do nich nadgarstki, skronie, szyja, dekolt, miejsca pomiędzy i pod piersiami oraz zgięcia kolan i łokci. W tych właśnie miejscach znajdują się płytko położone naczynia krwionośne. Ich ciepło powoduje, że zapach skóry i perfum wspaniale łączą się i ulatniają. Wystarczy wybrać dwa lub trzy miejsca – nie musimy aplikować perfum na całe ciało.

Aby nadać zapach naszym włosom, wystarczy rozpylić mgiełkę perfum w powietrzu, i przejść przez nią. Kropelki perfum osiądą na naszych włosach, nadając im piękny zapach i nie niszcząc fryzury.

I najważniejsza zasada: zachowajmy umiar. Nawet najlepsze perfumy będą nieznośne, jeśli spryskamy się nimi bez opamiętania. A nie chodzi nam przecież o to, by nasz zapach gryzł w oczy.

Więcej na: https://www.perfumerianiebieska.pl/

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki