Mieszkańcy dwóch obszarów konsultacyjnych – Dąbrowa Narodowa oraz Gigant-Leopold podjęli decyzję, na jaki cel przeznaczą środki pozostałe w ramach swoich obszarów Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

REKLAMA

W Dąbrowie Narodowej kwota 40 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na wykonanie nawierzchni poliuretanowej na terenie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół nr 4 w Jaworznie.

Natomiast 31,5 tysiąca złotych, które pozostało w obszarze Gigant-Leopold zostanie przeznaczone na odbudowę placu zabaw przy ul. Grunwaldzkiej na Leopoldzie.

To bardzo dobra informacja, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców osiedla Leopold, którzy do tej pory korzystali z placów zabaw zlokalizowanych przy os. Gigant lub Podłęże. Wolne środki przeznaczone na budowę wskazanego placu zabaw są tak naprawdę realizacją projektu wskazanego przez Panią Małgorzatę Pawłowską z 2015 roku, a który nie znalazł wówczas akceptacji. Jestem bardzo zadowolony, że osiedle Leopold nie będzie już swoistego rodzaju pustynią na mapie miasta Jaworzna, a dzieci i młodzież będą miały swoje miejsce do zabawy, spędzania wolnego czasu – mówi radny Marcin Kozik

O przeznaczenie tych pieniędzy na odbudowę placu zabaw wnioskował Mieczysław Długosz, społecznik, od wielu lat zaangażowany w Jaworznicki Budżet Obywatelski.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki