W ręce jaworznickich dzielnicowych wpadło siedmiu młodych mężczyzn, którzy idąc ulicą przewracali kosze na śmieci oraz uszkodzili zaparkowany samochód mercedes.

REKLAMA

Wszystko działo się wczoraj wieczorem w rejonie dzielnicy Warpie. Nastolatkowie trafili do komendy, gdzie po przesłuchaniu zostali przekazani rodzicom. Swoim chuligańskim i bezmyślnym postępowaniem mężczyźni spowodowali straty sięgające ponad 1000 złotych.

Kilka minut po godzinie 18.00 patrol dzielnicowych pełnił służbę na terenie dzielnicy Warpie. Kiedy patrolowali ulicę Wapienną zauważyli porozrzucane na całej ulicy śmieci. W tym samym momencie policjanci otrzymali od dyżurnego zgłoszenie o grupie młodych osób, która miała uszkodzić zaparkowany w tym rejonie samochód. Natychmiastowe działania dzielnicowych przyczyniły się do zatrzymania na ulicy Pawiej, 7 młodych mężczyzn w wieku od 13 do 18 lat. Mundurowi ustalili, że mężczyźni kilka minut wcześniej idąc ulicą dla żartów kopali worki i kosze w których znajdowały się śmieci, a następnie uszkodzili zaparkowany przy ulicy Wapiennej samochód mercedes. Najprawdopodobniej jeden z nich kopnął w lusterko i w zderzak pojazdu.

Młodzi ludzie zostali przewiezieni na komendę, a stamtąd zabrani przez rodziców. Trzech z zatrzymanych tj.16, 17 i 18 latek znajdowali się w stanie nietrzeźwym. Rekordzista miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Właściciel uszkodzonego mercedesa złożył wniosek o ściganie sprawców. Wartość powstałych strat wstępnie została oszacowana na kwotę 1000 zł. Postępowanie prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Jaworznie

- REKLAMA -Zewnętrzne linki