REKLAMA

Srebrny medal w prestiżowych XIII Mistrzostwach Polski Seniorów sportowego Jiujutsu wywalczył Mariusz Bogdański z Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu. Podopieczny Tomasza Guji przeszedł eliminacje, zwyciężył w półfinałach, po czym w starciu o złoto uległ Jakubowi Jackiewiczowi z Przemyśla. Niestety zawodnik gospodarzy, który jest aktualnym mistrzem świata WSJO Sport Jiujutsu był poza zasięgiem mało jeszcze doświadczonego w turniejach walki jaworznianina, który zmuszony został do poddania się już w pierwszej minucie, gdy rywal założył duszenie. Pomimo przegranej, drugie miejsce w prestiżowej imprezie było sporym sukcesem młodego wojownika trenującego styl Guja Jiujutsu.

Mariusz Bogdański

Rozegrane w Przemyślu XIII Mistrzostwa Polski sportowego Jiujutsu seniorów zgromadziły przeszło stu zawodników, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach – walce sportowej Jiujutsu, mocowaniu (grappling Gi) oraz w samoobronie sportowej. Tegoroczny turniej zdominowali reprezentanci Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu prowadzeni przez Tomasza Dańko, który jesienią tego roku w Neapolu  bronił będzie tytułu mistrza Świata WSJO Sport Jiujutsu.

Z uwagi na kontuzję w Przemyślu nie wystąpił Dawid “Spider” Pająk z Centrum Mistrzostwa Sportowego “GujaKAN” w Jaworznie, który w przygotowania do startu włożył wiele wysiłku i zdaniem trenera Guji i był faworytem do mistrzowskiego tytułu w wadze średniej.

K. Milewska

Informacje na temat naboru dzieci 4-13 lat do licznych sekcji Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan w Jaworznie: tel. 505 444 000

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki