XVII Jawor – przegląd przedszkolny

Czy to Kaczka Dziwaczka czesała się wykałaczką? Wyjaśnialiśmy na przeglądzie przedszkolnym XVII Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Jawor 2017.

REKLAMA

W czwartek 23 marca na scenie MDK prezentowało się 10 grup przedszkolaków z Jaworzna i Tychów. Każda grupa popisywała się w tańcu, piosence i recytacji. Dla przedszkolaków to wyśmienita zabawa.

Przedszkolaka ciekawi wszystko, jest to więc odpowiedni moment żeby uczyć go obcowania z kulturą. Wtedy też kształtują się jego gusta. O czym było? Było o Alladynie, o Żurawiu i Żółwiu, o brzydalach Rupakach, o kotkach chorym i figlarnym. Wszystko w kolorowych i pomysłowych kostiumach, buzie artystów nie do poznania. Jak się okazało przedszkolaki obeznane są z publiką.

Kaczki Dziwaczki Brzechwy nie było, ale wierszyk to przecież znany i lubiany. Jak to więc było z Kaczką Dziwaczką pytaliśmy małych artystów?

Wychowawcy przedszkolaków twierdzą, że kształtować potrzeby kulturalne należy jak najwcześniej, wtedy dzieci chłoną spontanicznie a obcowanie z kulturą jest dla nich oczywiste.

Ponadto z wierszyków wiele dla maluchów wynika. Choćby taki prezentowany na przeglądzie wierszyk: każdy przecież coś innego ma ulubionego i to sprawa jego.

Ot i wdrożenie w tolerancję.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki