XVII Jawor – przegląd muzyczny

Śpiewać może każdy, oby jednak to śpiewanie nie było karą za grzechy dla słuchaczy. I tym razem draki muzycznej nie było. Za nami przegląd muzyczny XVII Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Jawor 2017. We wtorek (21 marca) i we środę (22 marca) prezentowali się uczniowie szkół podstawowych. We środę też gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jaworzna, Jastrzębia Zdroju i Nowego Sącza. Łącznie ponad 30 solistów i zespołów.

REKLAMA

Jury pochwaliło absolutnie dobre przygotowanie i wysoki poziom wykonawców.
Z jakiego powodu młodzi artyści prezentowali się w konkursie?

Z pewnością każdy z młodych wykonawców wierzy w swój talent, inaczej pewnie by się w konkursie nie prezentował i ze swego fałszowania o ataki śmiechu publiki nie przyprawiał. Wszyscy marzą o konkursowych nagrodach. Jak sami się nagrodzą za dobrą notę jury?

Wybory utworów do konkursu były ambitne. Odważnie zmierzono się m.in. z piosenkami Sylwii Grzeszczak, Wojciecha Bellona, Dawida Podsiadło, Bogusława Meca. Co zadecydowało o takim doborze piosenek?

Młodzi artyści śpiewali i grali z autentyczną radością. Muzyka wyraźnie ich pochłania, lubią szukać muzycznych nowości i odkrywać nieznane muzyczne światy. Co ostatnio zafascynowało w muzyce Pawła Wysowskiego z Nowego Sącza?

Jak rzekł Tuwim – muzyka jest potęgą, uszlachetnia i pobudza do czynu. Śpiewać i grać warto więc, dla siebie a i też dla uszlachetnienia publiki, niech ma.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki