XL Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Przez dwa dni w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu odbywa się finał jubileuszowej XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Placówka została zaproszona do współorganizowania tegorocznej edycji przez głównego organizatora Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

REKLAMA

Olimpiada rozgrywana jest w 6 grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, elektroniki i informatyki medycznej, teleinformatycznej oraz informatycznej.

Do Bierunia przyjechało 110 uczniów z 44 szkół z całej Polski, w tym z: Krakowa, Szczecina, Lublina, Nowego Sącza, Warszawy, Rzeszowa, Tarnowa, Bydgoszczy, Białegostoku, Biłgoraju czy Poznania.

Honorowy patronat nad olimpiadą objęli między innymi: Minister Edukacji Narodowej, Minister Energii, Śląska Kurator Oświaty czy Starosta Bieruńsko-Lędziński.

To nie przypadek, że finał olimpiady odbywa się właśnie w Bieruniu. Powiatowy Zespół Szkół jest wiodącą szkołą techniczną w regionie, której uczniowie corocznie osiągają bardzo wysokie wyniki egzaminów zawodowych. Dodatkowo w prestiżowym rankingu techników „Perspektywy” PZS uzyskał tytuł „Srebrnej Szkoły”.

Pierwszy dzień zmagań uczniów przewidziano na piątek, drugi na sobotę.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki