X Ogólnopolski Międzyszkolny Przegląd Filmowy „Wylęgarnia” – gala

Pewien znany reżyser rzekł, że pięć dobrych scen w jednym filmie to duże osiągnięcie, a jeżeli pozostałe sceny nie zanudzą publiki, to film jest wspaniały. Śmiemy wątpić, współczesna publika bardzo jest wymagająca i na marnoty nie chodzi. Z trudną sztuką filmową zmierzyli się gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Za nami X Ogólnopolski Międzyszkolny Przegląd Filmowy „Wylęgarnia”.

REKLAMA

W Teatrze Sztuk w piątek 31 marca nagrodzono najlepszych. Organizatorem przeglądu jest jaworznickie III Liceum Ogólnokształcące i od 2013 roku CK Teatr Sztuk.

Oceniało doborowe jury – reżyser, operator filmowy, filmoznawca, fotografik i muzycy. Przegląd zdobył już renomę, wobec czego przeciętniaków wśród konkursowiczów nie było. Czy pojawił się wśród nich szczególny talent?

Oceniano w pięciu kategoriach: film, scenariusz, plakat filmowy, fotoreportaż, muzyka. Z pewnością każdy z utalentowanych konkursowiczów nieskromnie potrafi wskazać mocne strony swojej pracy.

Czy więc młodzi artyści zaliczyć chcą swe prace do grupy tych, które powinni obejrzeć wszyscy z całego świata, czy wolą małe grono odbiorców?

Drążąc dalej temat nieskromności wśród artystów, zapytaliśmy czy fotoreportaż konkursowiczów powinien znaleźć się na liście 100 najlepszych fotoreportaży na świecie? Dużym wzięciem cieszyła się kategoria piosenki i muzyki filmowej, żadnej pięknej katastrofy nie było.

Filmowcy to grono zabawne. Nic dziwnego jak się tworzy najbardziej zwariowane ze wszystkich zwariowanych komedii, szczęśliwe tragedie i męskie melodramaty. Konkursowiczom życzymy dołączenia do tego elitarnego grona.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki