Trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy lokalną firmą budowlaną RISER Sp. z o.o. a jaworznickimi placówkami edukacyjnymi –Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. Współdziałanie w obszarze kształcenia adeptów budownictwa, dostosowania programu nauczania do potrzeb biznesu oraz zapewnienia pracy dla wybranych absolwentów.

REKLAMA

W piątek, 3 marca 2017 r. w siedzibie RISER Sp. z o.o. zostało podpisane trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy firmą, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Centrum Kształcenia Praktycznego. Szkoła kształci młodzież w zawodach technik budownictwa, murarz-tynkarz, betoniarz-zbrojarz i monter konstrukcji stalowych. W CKP uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności zawodowe.

RISER od ponad 11 lat z sukcesami działa na rynku Śląskim i częściowo Małopolskim, wykonując inwestycje budowlane m.in. dla sektora przemysłowego, użyteczności publicznej i, jako Generalny Wykonawca, szeregu inwestycji deweloperskich. Firma sukcesywnie buduje swoją przewagę konkurencyjną oraz kwalifikacje swojego Zespołu. Chętnie dzieli się również swoją wiedzą know-how i promuje branżę budowlaną poprzez udział w edukacyjnych inicjatywach.

Podpisane porozumienie zwieńczyło realizowaną już pomiędzy Stronami współpracę w obszarze popularyzacji wśród młodzieży zawodów budowlanych, dzielenia się wiedzą praktyczną i promocją najlepszych uczniów wybranych kierunków Szkoły. Dodatkowo przedmiotem porozumienia jest współdziałanie w zakresie dopasowania programu nauczania do aktualnych potrzeb w branży budowlanej.

W ramach współpracy uczniowie Szkoły i CKP będą mieli okazję poznać m.in. technologie i rozwiązania materiałowe stosowane w budownictwie, park maszynowy wraz z jego praktycznym wykorzystaniem oraz wyzwania, które czekają na nich w obszarze wykonawczym przy różnego rodzaju inwestycjach. Wybrani, tegoroczni absolwenci Szkoły będą mogli przekuć teorię na praktykę – bezpośrednio w ekipie wykonawczej RISER.

Strony reprezentowały – Halina Jarczyk – dyrektor ZSP nr 3, Tomasz Łakomski – dyrektor CKP oraz Piotr Góralczyk – prezes RISER.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki