VI Artystyczny Festiwal Przedszkolny

Jakież mamy zdolne przedszkolaki, a jakie mądre i sprytne. Po raz szósty zaprezentują swe talenty na Artystycznym Festiwalu Przedszkolnym. Organizatorem tego ważnego przedsięwzięcia jest „Archetti” Orkiestra Kameralna. Wszystko zaczęło się we czwartek 9 marca od konkursu plastycznego.

REKLAMA

Prace powstawały w technikach różnorakich, były więc rysunki kredkami świecowymi, pastelami, pisakami, obrazy farbami plakatowymi, były wydzieranki, prace plastelinowe i z filcu.
Rzeczywiście wyobraźnia małych artystów jest ogromna, ot taki choćby zaprezentowany na konkursie zielony żółw – wszystko się zgadza – cztery łapki, wielka skorupa – ale łepek z uśmiechem rozbrajającym. Obrazy maluchów pełne zaskakujących kompozycji.

Większości dorosłych o znaczeniu prac plastycznych dla przedszkolaków przekonywać nie trzeba, nieprzekonanym podajemy istotne powody.

Trzyosobowe jury konkursu plastycznego doceni skupienie dzieci na muzyce, technikę i samodzielność ich prac. Począwszy od wtorku 14 marca kolejne konkursy festiwalu.

Dobrze jest się przekonać, jak zdolne są przedszkolaki, byle – jak rzekł pewien mądrala – nie pominąć żadnego diamentu do oszlifowania.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki