„Za powieszenie psa 2 lata więzienia” – na pierwszej stronie piszemy o tym, że sądy nie mają litości dla osób znęcających się nad zwierzętami. W Mysłowicach zapadł wyrok dla dwóch mieszkańców, którzy powiesili psa w ubiegłym roku. Obydwaj dostali karę bezwzględnego pozbawienia wolności na okres 2 lat.

REKLAMA

Poniżej – „Uważaj! Policja łapie na aparat”. Jaworznicka policja od pewnego czasu używa zestawu fotograficznego do rejestrowania wykroczeń drogowych.

Na stronie drugiej – „Marsz Żołnierzy Wyklętych”. Po raz kolejny ulicami przemaszerowali patrioci, którzy uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Tuż obok „Lekarz nie będzie wykonywał zawodu” – wracamy do sprawy anestezjologa skazanego w Wielkiej Brytanii za przestępstwa seksualne wobec nieletnich.

„Uprzejmości u marszałka” – na stronie trzeciej piszemy o spotkaniu Marszałka Województwa Śląskiego z prezydentami miast w sprawie budowy DTŚ.

Za nami XXXV Dni Muzyki Jeunesses Musicales – na stronie siódmej obszerna relacja z koncertów.

W dodatku sportowym piszemy między innymi o Memoriale im. Mirosława Stadlera oraz Biegu Tropem Wilczym. W tym wydaniu „Co tydzień” znajdą Państwo także ośmiostronicowy dodatek „Informator Budowlany”.

Na stronie 15 – „Nagrody uznaniowe w Urzędzie” – piszemy kto i jaką nagrodę pieniężną otrzymał.

W „Dzielnicowym Kalejdoskopie” na stronach 18 i 19 tym razem wieści z: Wilkoszyna, Centrum, Ciężkowic, Szczakowej, Wysokiego Brzegu.

Ostatnia strona, to jak co tydzień, kolejne odcinki „Jakuba Dąbka”, „Kątem Oka”, „Jaworznianek” oraz twórczość Jana Ryszarda Drąga.

W dzisiejszym wydaniu „Dziennika Zachodniego” na pierwszej stronie – „Ludzie z Pomorza przejmą dawny śląski majątek? Przedwojenną spółkę Śląski Przemysł Cynkowy SA reaktywowano w Sopocie” – o tym pisze redaktor Teresa Semik.

Zachęcamy do lektury!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki