Inspektorowi Robertowi  Szczypce powierzone zostały obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie. Uroczystość wręczenia rozkazu odbyła się w środę na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji, podczas ślubowania nowo przyjętych policjantów. W ceremonii wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński.

REKLAMA

Uroczystość ślubowania nowych policjantów była również okazją do wręczenia rozkazów o powierzeniu obowiązków na stanowiskach kierowniczych 10 oficerom śląskiego garnizonu policji. Jednym z wyróżnionych został inspektor Robert Szczypka, któremu Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński powierzył obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie.

Nowy wiceszef jaworznickiej policji ma 45 lat, w Policji służy od 25 lat, posiada wykształcenie wyższe zdobyte na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do chwili obecnej był Zastępcą Naczelnika Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych KWP w Katowicach. Wcześniej piastował już funkcje kierownicze m.in. był Komendantem Powiatowym Policji w Zawierciu oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie. Inspektor Robert Szczypka zgodnie z podziałem kompetencji będzie nadzorował pracę służb pionu kryminalnego.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki