Remisem 1:1 z Orłem Mokre zakończyło się pierwsze tej wiosny ligowe spotkanie Szczakowianki. Jeden punkt Biało-Czerwonym zapewnił w samej końcówce spotkania ładnym uderzeniem z rzutu wolnego Daniel Niedzielski.

REKLAMA

Szczakowianka od początku spotkania wyraźnie przeważała i starała się atakować, miała jednak problemy z rozmontowaniem defensywy rywali. Gracze Orła wyraźnie nastawieni na grę z kontry prostymi środkami starali się rozbijać akcje Biało-Czerwonych.

Wydawało się, że Szczakowianka kontroluje przebieg wydarzeń na boisku i tylko kwestią czasu będzie pierwsza bramka, goście pokazali jednak, że nie można ich lekceważyć. W 39. minucie po szybkiej akcji lewą stroną, ku zdumieniu kibiców, Marcin Jurecki wpakował piłkę do siatki otwierając wynik meczu.

W drugiej połowie na boisku działo się już znacznie więcej a emocji – szczególnie w końcówce – nie brakowało. Szczakowianka podrażniona utratą gola coraz odważniej napierała na bramkę rywali, długo była jednak nieskuteczna.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Marek Walczak został powalony na wprost bramki, tuż przed polem karnym. Tym razem na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Daniel Niedzielski i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Najlepszy snajper Biało-Czerwonych posłał piłkę nad murem tuż obok bezradnego bramkarza i dał jaworznianom wyrównanie.

Za tydzień Szczakowiankę czeka kolejne domowe spotkanie. Tym razem Jaworzniccy Drwale przy Krakowskiej podejmować będą rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Początek meczu w sobotę o godzinie 15:30.

Szczakowianka Jaworzno – Orzeł Mokre 1:1 (0:1)
Bramka: 88′ Niedzielski
Skład: Budka – Dworak (74′ Smolik), Rodziewicz (84′ Leda), Kiczyński, Dębowski – A. Molenda (61′ Kamiński), Biskup, Sermak, Walczak – Małodobry (53′ Niedzielski) – Szymański

DKAS/Szczakowianka.pl

- REKLAMA - Zewnętrzne linki