REKLAMA

Odkąd tylko buty sportowe stały się częścią wszechmocnego świata mody, kochają je wszyscy fani wygodnego, sportowego stylu. Jedne z najczęściej wybieranych? Oczywiście New Balance! Nie dziwi więc, że to kolorowe obuwie z eNką nosimy na każdą okazję i do każdego typu stylizacji. Chcemy, by zawsze wyglądały świetnie. Jak więc uporać się z ich czyszczeniem?

Nie taki diabeł straszny, jak go malują

W Internecie znajdziesz mnóstwo poradników na temat czyszczenia różnego typu butów, w tym również New Balance. Jednak szczególnie te buty, które służą nam na co dzień jako najwygodniejsza para w naszej prywatnej kolekcji, zasługują na wyjątkowe traktowanie. Bardzo często więc nie odważamy się czyścić ich na własną rękę z obawy przed zniszczeniem, odbarwieniem lub zniekształceniem. Nic bardziej mylnego! Efekt końcowy pracy projektantów i technologów marki New Balance jest trwalszy i bardziej wytrzymały niż mogło nam się wydawać! Dlatego dobrą pielęgnację możesz spokojnie zapewnić swojej parze również w domu. Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

butyklasykanew-balance-wl999ced54043058-big

DIY – czyszczenie butów New Balance

Większość modeli marki wykonana jest z materiału z dodatkiem pianki na podeszwie. Ta informacja powinna odpowiednio nastawić nas do czyszczenia. Buty z materiału pierzemy tak, jak czynimy to z ubraniami. Aby pozbyć się brudu, musimy New Balance dobrze namoczyć najlepiej w wodzie z dodatkiem środka czyszczącego – mydła lub specjalnego szamponu do butów z materiału (dostępne w sklepach obuwniczych). Warto też wcześniej wyjąć sznurówki, by ułatwić sobie czyszczenie w trudno dostępnych miejscach. Przy pomocy szczoteczki szorujemy materiał cholewki tak, by nie uszkodzić struktury materiału, ale usunąć brud. Następnie musimy wypłukać je z nadmiaru chemikaliów oraz odsączyć z wody!

Więcej na temat czyszczenia, prania oraz suszenia New Balance przeczytacie na blogu www.fajne-buty.com.pl. Nie zapominajmy też, że istnieje opcja oddania butów do pralni lub wyspecjalizowanej w dawaniu butom nowego życia firmy! To zawsze najbezpieczniejsze rozwiązanie, z którego warto skorzystać!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki