Mini Playback Show

Sprawa niby łatwa – wszystko z playback-u – muzyka i wokal, ale artysta tak się prezentujący nie może tylko wyglądać. Co jeszcze? Przekonaliśmy się na konkursie muzycznym Mini Playback Show. Organizatorem jest MCKiS Klub Podłęże. I tak na deskach Domu Kultury w Szczakowej w piątek 10 marca zaprezentowali swe umiejętności udawania przedszkolaki (15 przedszkoli), uczniowie szkół podstawowych (34 szkoły) i gimnazjalnych (2 gimnazja). Co jury doceni?

REKLAMA

W konkursie popisywało się ponad 200 artystów, w zespołach, duetach i solo. Wprawdzie wszystko z playbacku ale tekst trzeba umieć. Poudawano m.in. Karin Stanek, Sylwię Grzeszczak, Margaret, Cleo, ZZTop, Shakirę. Młodzi wykonawcy to prawdziwi poligloci – śpiewano – pardon! udawano po angielsku, włosku i czesku. Był też prawdziwy biały Boney M.

Ada od Boney M. rzekła, że trema jest dlatego, ponieważ jest wielka widownia, ale ona tremy nie ma. Oto czemu służą takie sceniczne popisy – uczą, tu cytat – „wystąpień w przestrzeni publicznej”, dodajmy do tego radość z muzykowania i mamy powody dla Mini Playback Showjak się patrzy.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki