Drogowy problem mieszkańców ul. Biały Brzeg

Mieszkańcy domów przy ul. Biały Brzeg od lat nie mogą się doprosić remontu ich drogi. Droga, która tam przebiega remontu nie widziała od wielu, wielu lat i jest w fatalnym stanie. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z prośbami w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Efektów jednak nie widać.

REKLAMA

Ul. Biały Brzeg znajduje się niemal na samym końcu Jelenia Łęg. Droga jest wyłożona betonowymi płytami, które mają już mnóstwo ubytków, a w wielu miejscach wystają druty, o które łatwo zahaczyć. Problem pojawia się także podczas opadów, bo pomiędzy płytami oraz w miejscach, gdzie ich nie ma, tworzą się ogromne kałuże.

Niektórzy mieszkańcy nie widząc szans na poprawę zdecydowali się nawet kupić samochody terenowe, bo jak mówią – innymi niemalże nie da się tam przejechać.

Swoją batalię o drogę mieszkańcy rozpoczęli już jakiś czas temu. W piśmie otrzymanym w sierpniu 2016 roku dyrektor MZDiM Paweł Bednarek pisze do mieszkańców, że w tym miejscu „pojawiają się odkształcenia w nawierzchni jezdni spowodowane aktualną eksploatacją górniczą na tym terenie. Wobec tego po wykonaniu prac zaplanowanych przez MPWiK w zakresie kanalizacji oraz po uspokojeniu się górotworu MZDiM będzie mógł podjąć bardziej kompleksowe działania modernizacyjne na tej drodze”.

Jednak co ciekawe, w kolejnym piśmie, tym razem z MPWiK, mieszkańcy dowiedzieli się, że… ul. Biały Brzeg nie jest objęta projektem kanalizacji sanitarnej. A takich planów nie ma.

Mieszkańcy nie mają wygórowanych wymagań. Chcą jedynie, aby droga była przejezdna.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki