Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno zdobyli kilkanaście medali w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Piąta w tym sezonie edycja ligi odbyła się w hali MOSiR w Katowicach pod Auspicjami Śląskiego Związku Ju-jitu. W turnieju startowało trzystu sześćdziesięciu zawodników reprezentujących dwadzieścia osiem klubów z całej Polski w konkurencjach fighting, newaza oraz duo-system.

REKLAMA

Na macie znakomicie zaprezentowali się debiutujący w zawodach wychowankowie trenerki Darii Mamicy. W kategorii -30 kg Joanna Kozakiewicz odważnie i ambitnie stawiała czoła swoim rywalkom zajmując drugą pozycję, natomiast w kategorii -24 kg Szymon Kałuża dzielnie rywalizował z bardziej doświadczonymi rywalami i po wyrównanych pojedynkach uplasował się na trzeciej pozycji. Wśród dziewcząt nie zawiodły walczące w dwóch konkurencjach Hania Kałuża, która wygrywając pięć walk zdobyła dwa złote medale w kategorii -40 kg oraz Adela Niciarz zdobywając dwa srebrne krążki w kategorii -40 kg.

W klasie chłopców Paweł Kozakiewicz w kategorii -38 kg wygrywając sześć walk zajął pierwsze i drugie miejsce natomiast jego lżejszy kolega Szymon Łąka w kategorii -34 kg uplasował się na trzeciej lokacie.

Największą niespodziankę w turnieju sprawił Adam Łąka, który wygrywając przed czasem sześć pojedynków zwyciężył w dwóch kategoriach -22 kg oraz -24 kg.

W pełnej formule fightingu nie zawiedli najbardziej doświadczeni zawodnicy Aleksandra Masternak w kategorii -44 kg oraz Patryk Matusik w kategorii -45 kg, którzy pokonując wszystkich swoich rywali zdobyli złote medale.

Tuż za podium uplasował się Aleksander Olszówka w kategorii -34 kg, który pomimo trzech zwycięskich walk zajął piątą lokatę. Po kolejnym udanym starcie najmłodszych wojowników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno trener Łukasz Proksa wraz z zawodnikami ciężko pracują przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Kadetów i Seniorów w Ju-jitsu, które odbędą się 8 kwietnia w Katowicach.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki