Ponad 60 Start-upów wzięło udział w organizowanym w Katowicach spotkaniu m.in. z ekspertami TAURON w ramach Pilot Maker – programu pilotażowych wdrożeń dla Start-upów, którego celem jest połączenie ich potencjału z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

REKLAMA

Udział TAURONA w programie Pilot Maker to zarówno okazja do rozbudowanie doświadczenia Grupy w modelu Open Innovation, ale również transfer wiedzy pomiędzy Start-upami, a naszą firmą. TAURON korzysta z innowacyjnego podejścia tworzonego w Start-upach, natomiast młodzi, przedsiębiorcy dostają możliwość wdrożenia swoich nowatorskich produktów i rozwiązań – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

InfoDay miał charakter informacyjny i networkingowy dając młodym firmom możliwość zapoznania się z założeniami programu pilotażowych wdrożeń PilotMaker.

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 startupów, które uczestniczyły w sesji Speed Dating, czyli sesji krótkich 15-minutowych spotkań z ekspertami TAURON, Krossa, Amplusa i techBrainers.

Spotkania pozwoliły na szybką ocenę potencjału współpracy dużego przedsiębiorstwa i Start-upu oraz zweryfikowanie podstawowych parametrów rozwoju produktu lub technologii.

Strony korzystały z możliwości omówienia pomysłów jeszcze przed zgłoszeniem. Rozmowy odbyły się natomiast już przy stolikach eksperckich należących do partnerów wydarzenia.

Spodziewanym efektem spotkań będzie zgłoszenie Start-upów do udziału w programie Pilot Maker. Zakwalifikowane do udziału startupy otrzymają do 200 tys. zł finansowania i 50 tys. zł na warsztaty oraz dedykowany mentoring.

Program Pilot Maker jest w fazie realizacji. Trwa nabór do pierwszej rundy procesu akceleracji, który rozpocznie się już w marcu 2017 roku. W pierwszej rundzie udział weźmie pierwszych 15 Start-upów. Pierwszy nabór potrwa do końca lutego, kolejne do końca kwietnia i do końca czerwca.

Spłynęło już do nas kilkadziesiąt zgłoszeń, które są w fazie oceny. W związku z dużym zainteresowaniem zwiększyliśmy liczbę ekspertów zaangażowanych po stronie dużych przedsiębiorstw, by przyspieszyć proces wstępnej selekcji. Duże zainteresowanie Infoday’em, duża liczba wejść na stronę www.pilotmaker.pl, a także liczne telefony do naszego biura sprawiają, że patrzymy bardzo optymistycznie na liczbę potencjalnych zgłoszeń do programu – mówi Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers.

Program akceleracji – Pilot Maker współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB., wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Grupa TAURON, w nowej Strategii na lata 2016-2015 stawia na dynamiczny rozwój obszaru badań i rozwoju oraz innowacji, widząc w tym drogę do nowych przychodów w przyszłości.

Z początkiem lutego w Grupie TAURON działalność rozpoczęła spółka celowa dla tworzenia innowacyjnych rozwiązań produktowych we współpracy ze Start-upami – TAURON Magenta. Zajmie się ona między innymi przygotowaniem projektów z zakresu inteligentnych technologii dla domu oraz rozwiązań dla transportu zasilanego energią elektryczną, będzie również narzędziem do integracji działań prowadzonych w poszczególnych spółkach Grupy TAURON na rzecz realizacji wspólnych strategicznych celów.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem oraz drugim sprzedawcą i wytwórcą energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki