Podczas posiedzenia Komisji Edukacji radni dyskutowali na temat ostatecznego kształtu siatki szkół. Najwięcej czasu poświęcono sytuacji Szkoły Podstawowej nr 7, której losy ważyły się przez ostatnie kilka tygodni.

REKLAMA

Jako pierwszy do mównicy wywołany został Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zbigniew Mika, który przez kilka chwil tłumaczył na czym będzie polegało wprowadzenie reformy edukacji.

Po wystąpieniu naczelnika głos zabrała radna Renata Chmielewska, która miała zastrzeżenia wobec obwodów szkół w Jeleniu.

Radna chciała, aby jej propozycje zmian zostały uwzględnione. Następnie głos zabrał prezydent Paweł Silbert, który przez blisko pół godziny mówił na temat obwodów i propozycji sieci szkół.

Na temat obwodów na Podłężu wypowiadała się z kolei dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 Ilona Janus.

Radni pytali także o to, czy w Szkole Podstawowej nr 7 zostaną utrzymane klasy integracyjne. Zgromadzonych uspokoił wiceprezydent Tadeusz Kaczmarek, który powiedział, że na dzisiaj miasto spodziewa się 16 takich uczniów. Część z nich prawdopodobnie trafi do Szkoły Podstawowej nr 7, a to pozwoliłoby uruchomienie na klas integracyjnych.

Po trzech godzinach dyskusji radni przedstawili ostateczną propozycję sieci szkół na terenie miasta. Ta trafi teraz pod głosowanie podczas sesji Rady Miasta, która odbędzie się 28 lutego.

Pełną siatkę szkół można zobaczyć TUTAJ

- REKLAMA - Zewnętrzne linki