14 lutego, w dniu powszechnie znanym jako Walentynki, Jaworznicka Inicjatywa Narodowa przeprowadziła na jaworznickim rynku akcję Kocham Polskę. Działacze JIN rozdawali plakaty tegorocznej Kampanii Społecznej przechodniom oraz … zorganizowali konkurs!

REKLAMA

Polegał on na tym, że chętni, by wziąć udział w konkursie, musieli zrobić sobie zdjęcie obok mieszczącego się na rynku pomnika jaworznickiego drwala, który dumnie dzierżył wetkniętą w dłoń przez działaczy JIN biało-czerwoną flagę. Zdjęcie następnie było umieszczane na fan page Jaworznickiej Inicjatywy Narodowej. Fotografia z największą ilością polubień tryumfowała. Uwieczniony na niej jaworznian wygrywał książkę na temat Powstania Warszawskiego.

Około dwóch godzin wspaniałej konkursowej zabawy dostarczyło jaworznianom wiele rozrywki. Do tego udało się zawrzeć to co najważniejsze, czyli patriotyczny przekaz. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czwartek 16.02.

Drugi etap Kampanii Społecznej Kocham Polskę trwa do końca tego tygodnia i polega na tym, że działacze JIN zachęcają właścicieli sklepów, restauracji, kawiarni etc. do zawieszenia plakatów w swoich witrynach. Kolejnym punktem akcji jest zachęcanie przez aktywistów JIN znanych jaworznian do zrobienia sobie zdjęcia z plakatem kampanii Kocham Polskę. Akcja zyskała wielu partnerów w naszym mieście. W szczególny sposób warto wspomnieć, że wsparł ją swoim zdjęciem z plakatem także nasz rodzimy kombatant Mjr Stanisław Pakuła, żołnierz zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

major-1Kampania Społeczna Kocham Polskę to ogólnopolska akcja polegająca na rozdawaniu plakatów z patriotycznym motywem, zachęcającym do kochania Ojczyzny, w dniu 14 lutego tj. w tzw. “Święto Zakochanych”. W tym roku motyw przewodni plakatu kampanii nawiązywał do 75. rocznicy powstania Armii Krajowej, która została utworzona po przemianowaniu z Związku Walki Zbrojnej, właśnie 14 lutego 1942 roku.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki